Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

ZDOLNI MATEMATYCY NAGRODZENI

2019-06-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-12 12:36:51)
Wspólne zdjęcie wszystkich nagrodzonych i organizatorów konkursu

Wspólne zdjęcie wszystkich nagrodzonych i organizatorów konkursu

Podziel się:

EDUKACJA\\\ Po raz trzeci matematycy z powiatu mierzyli się z zadaniami w powiatowym konkursie matematycznym „Primus”. 29 maja podczas gali wręczenia nagród w żuromińskim ogólniaku poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji.

- 20 grudnia 2018 roku Senat Rzeczpospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Jego ideą jest „upamiętnienie niezwykłego rozwoju matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości , uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw” – zaczęła spotkanie wicedyrektor szkoły, matematyczka Danuta Ryszewska, po czym zaprosiła wszystkich do wysłuchania montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez uczniów tej placówki. – Mamy nadzieję, że będzie on dla państwa przyjemną nauką o polskich matematykach - powiedziała.
Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach – szkolny odbył się 18 marca, miał charakter testowy i był przeprowadzony w szkołach ponadgimnazjalnych oraz szkołach podstawowych (klasy III oddziału gimnazjalnego oraz klasy VII i VIII szkoły podstawowej). Zgłosiło się do niego 86 uczniów dwóch szkół ponadgimnazjalnych oraz 121 ze szkół podstawowych. Do kolejnego etapu przeszło 26 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz 37 uczniów szkół podstawowych.
Drugi etap przeprowadzony w LO w Żurominie odbył się 25 kwietnia i zawierał sześć zadań otwartych.
Ryszewska tłumaczy, że organizatorom konkursu zależy na popularyzowaniu matematyki wśród uczniów i rozwijaniu w nich zainteresowań matematycznych, ale również, a może przede wszystkim na integracji środowiska zainteresowanego matematyką na terenie powiatu.
W tym roku w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Natalia Zujewska z SP nr 1 w Żurominie, za nią znaleźli się Szymon Liszewski i Natalia Marzec, oboje z SP nr 2 w Żurominie. Wyróżniono Michała Przyborowskiego z SP nr 1 i Aleksandrę Pudlak z SP nr 2 w Żurominie.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Kamil Paluszewski z Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie, II miejsce przypadło Arturowi Karczewskiemu, a III Michałowi Spychalskiemu, również uczniom tej szkoły. Wyróżnienie trafiło do Julii Błażejczyk z LO w Żurominie i startującego w starszej kategorii wiekowej Jakuba Słowikowskiego z SP nr 2 w Żurominie.
AO




Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB