Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

WOTUM ZAUFANIA I ABSOLUTORIUM DLA STAROSTY

2019-06-13 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-13 22:00:09)

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Radni Powiatu Żuromińskiego byli jednomyślni podczas głosowania w sprawie udzielenia najpierw wotum zaufania, a potem absolutorium dla zarządu powiatu.

Zarówno opinia RIO, jak i komisji rewizyjnej o wykonaniu budżetu w 2018r. były pozytywne. Komisja rewizyjna wystąpiła z wnioskiem o udzielenie absolutorium zarządowi. W głosowaniu najpierw nad wotum zaufania wszyscy radni byli za, jak również chwilę później podczas glosowania nad udzieleniem zarządowi absolutorium. Za był nawet radny Józef Stankiewicz, który co i rusz wytyka władzom powiatu nieodpowiednie jego zdaniem dbanie o drogi powiatowe i bezpieczeństwo na nich. Ale to inna dziedzina działalności, niż ocena poprawności wykonania budżetu i wydatkowania publicznych pieniędzy.
Zabierając głos po głosowaniach starosta Jerzy Rzymowski dziękował wszystkim za pełne poparcie. – Tak się składa, że akurat ten budżet był uchwalony przez radnych poprzedniej rady, mamy teraz w składzie wiele nowych osób. Tak naprawdę głosowaliście za działalnością innej rady i innego zarządu, tym niemniej cieszy, że ta opinia jest pozytywna i również ocena naszej działalności jest pozytywna – powiedział w pierwszych słowach.
Następnie starosta podkreślił, że realizacja budżetu i podejmowanych działań to praca wielu ludzi. Zarząd wskazuje kierunki, ale ważna jest tu też rola radnych, zatwierdzających zadania i kontrolujących je. Rzymowski zaznaczył również zasługi pracowników starostwa, m.in. skarbnik Ireny Brejny i sekretarz Haliny Żujewskiej oraz wszystkich pracowników poszczególnych wydziałów.
- Mogę zadeklarować, że tegoroczny budżet będziemy się starali tak realizować, by pozyskać dodatkowe środki, aby te zadania, które zostały określone na początku roku, udało się zrealizować w jak największej formule, ale również, by wprowadzać nowe zadania – zakończył.
Agnieszka Orkwiszewska
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PiS #2748150 | 5.173.*.* 16 cze 2019 16:09

    Po jesiennych wyborach PiS zrbi reformę administracyjną ażeby przyspieszyć wybory samorządowe. I taki twór jak Powiat Żuromin przestanie istnieć. A po drugie to po co taki twór który dba o pare dróg i cztery szkoły srednie. Jak najszybciejto zlikwidować. Ciemnogród zawsze będzie ciemnogrodem.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pik #2748106 | 5.173.*.* 16 cze 2019 14:11

    chore to wotum zaufania......

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz