Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW Z DWÓJKI

2019-06-19 10:49:59 (ost. akt: 2019-06-19 10:51:51)
Nagrodzone dziewczynki wraz z Krystyną Topolewską, dyrektor Wiolettą Malinowską i organizatorami konkursu

Nagrodzone dziewczynki wraz z Krystyną Topolewską, dyrektor Wiolettą Malinowską i organizatorami konkursu

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Ogromnym sukcesem może pochwalić się Przedszkole Samorządowe nr 2 w Żurominie, które wzięło udział w XI edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Placówka zgarnęła główną nagrodę.

Celem tegorocznego konkursu, który odbył się pod hasłem "Chroń naturę - nic wielkiego, zrób dla Ziemi coś dobrego", było połączenie aktywnej edukacji ekologicznej z rozwijaniem kreatywności i zdolności plastycznych wśród dzieci.
W rywalizacji wzięło udział ok. 210 mazowieckich przedszkoli. Żuromińską placówkę reprezentowały 3 dziewczynki z grupy 6-latków: Wiktoria Zaborna, Julia Słowikowska i Helena Radka. Aby wziąć udział w konkursie musiały one wykonać dowolną techniką pracę plastyczną w formacie A1 lub A2 według własnego pomysłu i z zastosowaniem różnych technik plastycznych. Powstał piękny plakat.
- Spróbowaliśmy. Konkurs był dwuetapowy. Trzyosobowe zespoły przygotowywały prace, trzeba było wybrać jedną na poziomie przedszkola i wysłać na etap wojewódzki - mówi opiekunka grupy, Krystyna Topolewska. Jak podkreśla, nikt nie pomyślał, że konkurs zakończy się takim sukcesem. Do przedszkola dotarła informacja, że przyznana została nagroda, ale nie powiadomiono jaka. Reprezentacja pojechała na galę wręczenia nagród do Warszawy i z każdym kolejnym werdyktem emocje w niej rosły.
- Wyróżnienie byłoby sukcesem na takim poziomie wojewódzkim. A tu wręczają wyróżnienie, nas nie ma. Trzecie miejsce, nie ma, drugie, też nie ma. To było przeżycie – wspomina Topolewska.
- Bardzo się cieszymy, to dla nas wielki sukces – dodaje opiekunka 6-latków. Jak mówi, konkurencja była duża, bo w sumie rywalizowało ponad 1000 uczniów z 210 placówek z Mazowsza. Dotychczas konkursy plastyczne, te na poziomie powiatu, kończyły się dla przedszkolaków z „Dwójki” albo wyróżnieniami bądź w ogóle brakiem nagród. A tu taka niespodzianka. – Ale trzeba próbować, bo jak się nie próbuje, to się nie wygrywa – podkreśla.
- Podejmowanie tematyki ekologicznej w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne, z uwagi na coraz większe zanieczyszczenie środowiska i powietrza – mówi Krystyna Topolewska. Zanim grupy przystąpiły do wykonania prac rozmawiano o tym, co przedszkolaki mogą zrobić, by chronić najbliższe im środowisko. – Potem te wszystkie pomysły przeniesiono do prac – tłumaczy nauczycielka.
Przedszkolaki w trakcie tworzenia plakatów uczyły się współpracy, potem był element rywalizacji i wniosek, że w konkursach są wygrani i przegrani, że werdykt komisji trzeba przyjąć i uszanować.
Nagrodzone dziewczynki dostały w prezencie hulajnogi, natomiast do przedszkola trafił oczyszczacz powietrza. Będzie on służył we wszystkich salach po kolei. Dodatkowo opiekunowie zaangażowani w przygotowanie zwycięskich prac otrzymali karty podarunkowe.
AO

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hmm #2753032 | 83.28.*.* 26 cze 2019 11:38

    Znowu dwójka górą.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mama #2750394 | 188.146.*.* 21 cze 2019 09:12

    Ogromny sukces i jesteśmy bardzo dumni z naszych dziewczynek jako rodzice. Dziękujemy pani Aniu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)