Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

NIEOFICJALNY HYMN SIEMIĄTKOWA

2019-06-21 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-21 13:54:06)
Nieoficjalny hymn Siemiątkowa zaśpiewała Weronika Jesionowska

Nieoficjalny hymn Siemiątkowa zaśpiewała Weronika Jesionowska

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Podczas występu młodzieży z okazji tegorocznych XVI Dni Siemiątkowa, zaprezentowana została piosenka, która być może stanie się wkrótce hymnem gminy

Akademia odbyła się pod hasłem „Tolerancja, cierpliwość, wyrozumiałość”. W montażu słowno-muzycznym uczniowie zwracali uwagę na to, że warto być tolerancyjnym, kochać drugiego człowieka i być dla innych wyrozumiałym.
„Jest taka gmina w tym kraju, gdzie żyje się tu jak w raju, tu wszyscy są jak rodzina i tu się wszystko zaczyna. W zgodzie z innymi trwasz bo wkoło przyjaciół masz, i w tej przyjaźni na zawsze, bo takie jest życie ciekawsze/ Najpiękniejsza gmina w powiecie to Siemiątkowo, Siemiątkowo, jest tutaj czyste powietrze bo to Siemiątkowo, Siemiątkowo/ Są lasy, góry są grzyby i stawy, w których są ryby i piękna żywa muzyka – to śpiew w lesie słowika. Jest duża hala sportowa, gdzie wszystko wkoło się chowa, jest stadion, park no i gmina, i tu się wszystko zaczyna /Najpiękniejsza…/ My mamy wójta dobrego nie można narzekać na niego, bo stara się, jak może i wszystkim w porę pomoże. Chodniki, lampy i wodę, i drogi asfaltowe, i panie wójcie kochany na więcej jeszcze czekamy” - tak właśnie brzmią słowa piosenki, którą najpierw młodzież z Zespołu Szkół w Siemiątkowie, a potem i wszyscy zebrani dorośli śpiewali w sobotę, 15 czerwca, podczas pierwszej oficjalnej części Dni Siemiątkowa.
- To, co zaśpiewała w tej piosence Weronika to jest prawda, ale na to pracuje cały sztab ludzi i w urzędzie, i radni, i sołtysi, i mieszkańcy, którzy wspierają i pomagają – powiedział po zakończeniu części artystycznej wójt Piotr Kostrzewski.
Program artystyczny przygotowały nauczycielki Ewa Szydłowska, Ewa Kaźmierczak i Sylwia Dramińska.
AOKomentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lutek #2751329 | 5.60.*.* 23 cze 2019 11:31

  Ten hymn to jakaś nieścisłość ? Mamy dobrego Wójta ? chyba dla swoich ? to było tak jakby były wiadomości północnokoreańskie wiadomości , jest wódz jeden i najlepszy ale to jest nie zgodne z prawda nawet jeśli można zabrać głos na temat remontu bieżni na stadionie , już się robi ruina do tego niedługo będą zawody strażackie wiec znów nastąpi degradacja tego stadionu przez ciężkie pojazdy. Pan Wójt dał tą robotę bez przetargu komuś swojemu i teraz powinno być uczciwie zrobione tak z pozycji gminy ze ten kto wykonał taką partacką robotę powinien ponieść za to konsekwencje , czyli naprawa tej bieżni na własny koszt bo chyba jakaś gwarancja na to jest? i Powinno być zrobione z pozycji gminy bo gmina dostała na to dotacje i nie uszanowali tych pieniędzy żeby dobrze wykonać prace dla innych pokoleń i należny się uczciwa odpowiedzialność od gminy dla społeczeństwa bo społeczeństwo finansowało . A śmietnik gdyby tez nie odezwała się dość grupa ludzi to pewnie byśmy mieli odpady dość agresywne być możliwe z zachodu europy to tez nam tworzył kochający Wójt bo podobno była taka ustawa a ludzie ustawę zatrzymali ? co tu jest grane ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. prezes ks tęcza #2750839 | 37.47.*.* 22 cze 2019 10:16

  łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes (wójt) naszego klubu. Przypomina wam to coś ? - MIŚ.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Bogdan Pontkowski #2750694 | 217.99.*.* 21 cze 2019 21:46

  Ktoś kto układał pochwalny utwór dla pana wójta zapomniał wspomnieć o śmietnisku ,które chciała władza nam zafundować po starym wysypisku .Przypominam słowa władzy ,jak wszystko załatwione to dopiero przeciwnicy .Tam miały być składowane tylko liście i odpadki zielone ,a okazało się że wszystko co możliwe ,po składowaniu tych odpadów do lasu by nikt nie wszedł.To tyle o czystej gminie ,O stadionie bubel ,ale ktoś to odebrał tyle kasy ponad 200000 tyś władza zapłaciła synowi ,dlaczego o tym nie śpiewano .I tu byłaby piosenka akurat Many many many

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)