Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

POWIAT ŻUROMIŃSKI NAGRODZIŁ MŁODYCH EKOLOGÓW

2019-06-28 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-28 13:36:32)

Podziel się:

EDUKACJA\\\ Samorząd powiatu przeprowadził kolejną edycję powiatowego konkursu ekologicznego. Najlepsi otrzymali cenne nagrody. Gala wręczenia odbyła się w Konopatach.

Sam zaś finał odbył się 7 czerwca. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół z terenu powiatu żuromińskiego. Komisja konkursowa oceniła testy pisemne uczestników indywidualnych oraz sprawozdania szkół z wykonanych prac praktycznych.
W części teoretycznej w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Mikołaj Jędrzejewski z SP nr 2 w Żurominie, II miejsce Dorota Piekarska z SP w Lubowidzu, a III miejsce zajął Kamil Kobyliński z SP w Bieżuniu.
Wśród uczestników z gimnazjum I miejsce przypadło Dominice Kopkiewicz z Gimnazjum w Syberii, II miejsce zajęła Aleksandra Kulwicka, a III Paulina Barańska, obie z Gimnazjum Nr 2 w Żurominie.
Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Anna Pomianowska reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej, II miejsce zajęła Wiktoria Fijałkowska również z Zielonej, a III miejsce Aleksandra Madej z Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu.
Wyłonieni w etapie szkolnym uczniowie Zespołu Szkól Specjalnych zostali bezpośrednio finalistami powiatowymi. Są to w kategorii Szkoły Podstawowej Specjalnej Paulina Karpińska z kl. IV, w kategorii szkoły ponadgimnazjalnej – Szkoła Przysposabiająca do Pracy Krzysztof Sobotka – kl. II, Mateusz Skubiszewski kl. I.
W części praktycznej wśród podstawówek zwyciężyła placówka w Siemiątkowie, II miejsce przypadło szkole w Łaszewie, a III w Lubowidzu. Najlepszym gimnazjum okazała się szkoła w Syberii, a II miejsce przypadło żuromińskiej „Dwójce”.
W ostatniej kategorii najlepiej wypadło Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu, przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie.
Wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca w Gościńcu Myśliwskim w Konopatach.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB