środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

III FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH

2019-07-03 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-03 12:09:35)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Już po raz trzeci w czerwcu w parku miejskim w Żurominie rozbrzmiała muzyka orkiestr dętych. Tym razem do rywalizacji zgłosiło się osiem orkiestr, a najlepsi otrzymali cenne nagrody ufundowane m.in. przez marszałka.

Niedzielne południe w parku od godz. 12.00 aż do 17.00 należało do strażackich i amatorskich orkiestr dętych. Na scenie kolejno swoje utwory prezentowały: Orkiestra Dęta OSP w Lubowidzu, Gminna Orkiestra Dęta w Starej Białej, Orkiestra Dęta przy OSP Słubice, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Postomino, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej, Żuromińska Orkiestra Dęta, Parafialna Orkiestra Dęta ze Szczutowa, Orkiestra Dęta OSP Łukomie.
Zabierając głos przed nagrodzeniem najlepszych reprezentujący marszałka Adama Struzika radny Sejmiku Konrad Wojnarowski podkreślił integracyjny charakter festiwalu. – Mam nadzieję, że w następnym roku dojedzie jeszcze więcej orkiestr, żeby cała społeczność żuromińsko-mazowiecka mogła spędzać czas w miłej atmosferze – powiedział. Z kolei poseł Waldemar Olejniczak podkreślił, że ważne jest w życiu to, by mieć pasję. – Wy macie pasję, talent, realizujecie się i dajecie przyjemność nam wszystkim – powiedział.
Występy orkiestr oceniało jury w składzie: Jolanta Lipińska – przewodnicząca, Grzegorz Orłowski – kapelmistrz Orkiestry Dętej w Lidzbarku i Tomasz Wesołowski – kapelmistrz Orkiestry Dętej w Wieczfni Kościelnej. Jak nam powiedzieli po występie wszystkich orkiestr, poziom był dość wysoki. Oceniano wszystkich bardzo dokładnie, zliczając sumiennie wszystkie punkty. Dzięki temu wygrali najlepsi, choć jak powiedziała przed podaniem wyników przewodnicząca jury, chciałoby się nagrodzić wszystkich uczestników.
- To niesamowite spotkania, uczta dla uszu – podkreśla rolę festiwalu Jolanta Lipińska. Ma nadzieję, że impreza wpisze się już w kalendarz i będzie odbywała się cyklicznie. - Widzę jak orkiestry dęte rosną w siłę, a ich występy z roku na rok są coraz lepsze, a repertuar coraz bogatszy – dodała przed ogłoszeniem werdyktu.
W tym roku zwycięzcą okazała się orkiestra ze Starej Białej, II miejsce wywalczyli orkiestranci ze Szczutowa, a trzecie orkiestra z Krzynowłogi Małej. Nagroda prezesa OSP w Żurominie otrzymała orkiestra przy OSP Postomino.
Festiwal został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski i samorząd Żuromina dzięki temu znów można było kupić cenne nagrody (instrumenty) oraz puchary, a także zadbać o catering dla wszystkich przybyłych.
AOKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jasna #2757385 | 83.31.*.* 4 lip 2019 13:04

    PSLowska impreza przedwyborcza i tyle, porażka z tą organizacją, ale jak ktoś się kreuje na organizatora to niech laury zbiera

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zlekkazawiany #2757324 | 188.146.*.* 4 lip 2019 10:44

    Festiwal Orkiestr Dętych Pogrzebowych - chyba, bo tak brzmiały z oddal. Byłbym bliżej, ale oczywiście jak zwykle nic nigdzie nie było ogłoszone. Nawet na ZCK.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz