Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

GOLIAT SKWITOWANA. JEDNOGŁOŚNIE

2019-07-04 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-05 21:58:13)
Burmistrz zabierając głos dziękowała wszystkim za pracę

Burmistrz zabierając głos dziękowała wszystkim za pracę

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Burmistrz Żuromina Aneta Goliat dostała skwitowanie za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Radni byli w tej kwestii jednogłośni. Podobna sytuacja jednomyślnego głosowania miała miejsce w 2015r., kiedy rozliczano ją… za budżet poprzednika.

W 2015r. Aneta Goliat sprawowała funkcję burmistrza jedynie przez 2 miesiące, więc tak naprawdę (jak w każdym przypadku po zmianie włodarza) radni rozliczyli jej poprzednika, Zbigniewa Noska. Absolutorium udzielili jej wówczas jednogłośnie. Rok później takiej jednomyślności już nie było. Za udzieleniem Goliat skwitowania (z tytułu wykonania budżetu za 2015r.) głosowało 8 rajców, 1 był przeciw, 5 się wstrzymało. W 2017r., (rozliczając wykonanie budżetu za 2016r.) również 8 radnych głosowało za udzieleniem absolutorium, 3 się wstrzymało, 4 było nieobecnych.
Rok temu tylko radny Andrzej Staroń udzielił Anecie Goliat absolutorium. Kolejnych 5 radnych się wstrzymało, a 5 było przeciw. Nieudzielenie skwitowania burmistrz Żuromina niczym jednak nie skutkowało.
W tym roku podczas sesji (26 czerwca) zarówno w czasie procedury udzielania wotum zaufania, jak i samego absolutorium (poprzedzonego zatwierdzeniem sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2017r.) radni byli jednogłośni. Nie wiadomo, jak oddaliby głos nieobecni na posiedzeniu radni Waldemar Bukowski i Zbigniew Sochocki, ale zapewne nie przeważyłoby to wyniku, chyba, że wówczas całe głosowanie wypadłoby zupełnie inaczej. Tego się już nie dowiemy.
Głosowanie nad wotum i absolutorium poprzedziła debata nad „Raportem o stanie gminy Żuromin za 2018r.” Głos zabierali radni: Tomasz Budzich, Leszek Łuczkiewicz i Andrzej Supko.
Komisja rewizyjna po rozpatrzeniu niezbędnych sprawozdań i dokumentów wystąpiła z wnioskiem o udzielenie burmistrz absolutorium. Opinia RIO też była pozytywna. Po głosowaniu burmistrz dostała kwiaty od sekretarz urzędu Iwony Kortes, a z życzeniami pospieszyli od razu m.in. kierownicy wydziałów urzędu, skarbnik Grażyna Sikut oraz radny Andrzej Staroń.
Zabierając głos po głosowaniu burmistrz Aneta Goliat dziękowała za pracę kierowników jednostek, którzy na co dzień realizują zadania związane z budżetem i sołtysom za współpracę. – Bardzo się cieszę, że ta opinia jest pozytywna, bo to motywuje do coraz trudniejszej pracy w samorządzie. Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie. Zrobimy wszystko, żeby było jeszcze lepiej, będziemy starali się ze wszystkich sił, bo pracujemy dla mieszkańców, nie dla polityki – powiedziała.
Zdaje się, że sytuacja jednogłośnego udzielenia skwitowania była zaskoczeniem dla burmistrz. W poprzednich latach jednomyślności nie było, a w zeszłym roku, kiedy skwitowania nie było, burmistrz dość długo wylewała swoje żale i dociekała, dlaczego niektórzy z radnych głosowali przeciw absolutorium.
Agnieszka OrkwiszewskaKomentarze (51) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lala #2767615 | 188.146.*.* 26 lip 2019 00:13

  Dlaczego tak śmierdzi w Żurominie?,wieczorem nie można wyjść na spacer. W rejonie ulic Warszawskiej, Osiedlowej czy Olszewskiej trzeba zamykać okna w domu. Może Pani Burmistrz coś zaradzi

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do myślący #2764148 | 5.173.*.* 18 lip 2019 21:44

  Radni jednogłośnie dali Pani Burmistrz absolutorium. Uważają że wroku wyborczym działała zgodnie z budżetem i z tego się wywiązała. W tym roku powstanie jeszcze więcej inwestycji które będą służyc mieszkańcom. Pierwszą we wrześniu będzie plaża z kąpieliskim w Brudnicach. Co maja Radni do wykonania budżetu za 2019r. Przegłosowali budżet a władza go realizuje. Nik się nie przeciwstawia a ty piszesz takie głupoty. Rada się zmieniła i wspólnie pracują dla mieszkańców z czego Pani Burmistrz jest szczęśliwa że może realizować swoje założenia. W przyszłym roku ponownie dostanie jednogłośnie absolutorium o Rady.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Myślący #2763905 | 37.47.*.* 18 lip 2019 10:06

  Już tam większoś radnych postara się by nic z tego nie wyszło

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Do okej #2763811 | 5.173.*.* 18 lip 2019 06:06

  Ażeby budować mieszkania w Planie Przestrzennego Zagospodarowania miasta Żuromin muszą być działki przeznaczone pod budowę wysokościową. Oznaczenie,,W". Takowych brak. Wiosną ubiegłego roku w roku wyborczym widziałam w gazetce gminnej na pierwszej stronie blok mieszkalny z pozwoleniem na budowę i niebawem miała ruszyć budowa z czego szczęśliwi byli Ci wszyscy którzy mieli w nim obiecane mieszkania. Wiele osób zachwyciło się tym pomysłem że otrzymają darmowe mieszkania od UMiG w Żurominie Do dzisiaj stoją tam garaże a przyszli lokatorzy których było bardzo wielu zrobili co swoje. Potrzebni będą za cztery lata. Opracowywany PZP miasta Żuromin na którym były umieszczone działki ,,W" i kosztował 300tys.zł został wyrzucony do kosza. Miał w trybie pilnym powstać nowy. Na razie cisza

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. okej #2763531 | 37.248.*.* 17 lip 2019 13:45

   a mnie intersuje czemu nie buduje nikt mieszkan poza jedną firmą, przy ogromnym popycie na mieszkania w żuro

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (51)