środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

LUBOWIDZKIE ZŁOTKA. MISTRZ VICTORIA!

2019-07-05 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-05 13:59:08)
Złote zawodniczki z Lubowidza razem z trenerami

Złote zawodniczki z Lubowidza razem z trenerami

Podziel się:

SIATKÓWKA\\\ UKS Victoria Lubowidz pisze historię. Zosia Babska, Nikola Szostek i Oliwia Sieklicka mistrzyniami Polski Kinder+ Sport w Zabrzu. Nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne w kategorii „dwójek”. To wielki sukces zawodniczek i całego klubu.

Finał Kinder+ Sport to wspaniałe przeżycie dla wszystkich uczestników. Możliwość rywalizacji z najlepszymi w Polsce to wielka wartość, ale walczyć o najwyższe cele mogą tylko nieliczni. Najlepsi. W tym gronie ponownie znalazła się Victoria Lubowidz.
Mistrz, Mistrz Victoria!
Trzydzieści dwa najlepsze zespoły w Polsce w kategorii „dwójek” mierzyły się w finałowym turnieju Kinder+ Sport, który tradycyjnie już odbył się w Zabrzu. Nasze dziewczęta przystępowały do turnieju jako mistrz województwa mazowieckiego. Doświadczenie zdobyte na wielu turniejach, a przede wszystkim praca jaką dziewczęta wykonywały na treningach ze swoimi trenerami i ich obecna forma mogła napawać optymizmem. W sporcie jednak nie można być niczego pewnym. Nasze dziewczęta jednak od pierwszego spotkania pokazały, że są dobrze przygotowane. Przez pierwszą fazę przebrnęły bez kłopotów. W drugiej dziewczętom problem sprawił Polonez Wyszków. Mazowiecki zespół pokonany został w tie-breaku i Victoria zameldowała się w kolejnej fazie bez porażki. W walce o finał zespół Artura Kubkowskiego i Damiana Zborowskiego mierzył się z Jokerem Świecie. Precyzyjna realizacja założeń taktycznych przyniosła skutek. Dziewczęta zameldowały się w finale. Ostatnim rywalem Victorii w drodze po złoto był Jasieniak Gdańsk. Walka o każdą piłkę, pot, nerwy, a na koniec eksplozja radości, śmiech i łzy. Złoto dla Lubowidza. Zosia Babska, Nikola Szostek i Oliwia Sieklicka najlepsze w Polsce.
Czwórki na piątym miejscu w Polsce
O medale chciały powalczyć także dziewczęta w kategorii „czwórek” - Zosia Jackiewicz, Zosia Czajkowska, Iza Szablewska, Klaudia Gajewska, Dominika Kiszelewska. Turniej stał na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie, a o wszystkim w spotkaniach decydowały detale. Niestety słabsza postawa w jednym z decydujących spotkań w walce o medalową czwórkę z Jasieniakiem Gdańsk sprawiła, że zespół Artura Kubkowskiego i Damiana Zborowskiego musiał zadowolić się grą o miejsca 5-8. Tam nasze dziewczęta musiały mierzyć się z GLKS Nadarzyn, z którym miały bardzo niekorzystny bilans spotkań. Na najważniejszej imprezie sezonu zawodniczki z Lubowidza zrewanżowały się rywalkom. Wygrały. Pokonały także w kolejnym meczu zespół Lider Rokitnica i ostatecznie zajął piątą pozycję.
Olgierd MarkowskiCzołowa klasyfikacja końcowa w kategorii „dwójek”

1. Victoria Lubowidz
2. Jasieniak Gdańsk
3. Polonez Wyszków
4. Joker Świecie

Czołowa klasyfikacja końcowa w kategorii „czwórek”

1. MKS Dwójka Zawiercie
2. Jasieniak Gdańsk
3. MKS MOS Wieliczka
4. Joker Świecie
5. Victoria Lubowidz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB