środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

WAKACJE PEŁNE ATRAKCJI

2019-07-10 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-10 12:13:19)
Dzieci spotkały się z Anną Czaplejewicz z Sanepidu.

Dzieci spotkały się z Anną Czaplejewicz z Sanepidu.

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie przygotowała na wakacje ofertę dla tych dzieci, które nie wyjeżdżają na razie na wypoczynek.

Zajęcia rozpoczęto już 1 lipca. Tego dnia tematem była bajka ,,Czerwony Kapturek”. Dzieci zobaczyły teatrzyk pacynkowy i bardzo chętnie zapoznały się z tą techniką teatralną. - Tradycyjnie jak co roku powróciliśmy do wspólnego czytania książek. Dzieci lubią tę formę zabawy i bardzo chętnie czytają młodszym kolegom i koleżankom – informują nas bibliotekarki.
Drugiego dnia bajkowych wakacji w bibliotece zagościła ,,Calineczka” . Podczas zajęć wyświetlano fragmenty bajki, a następnie dziewczynki czytały opowiadanie za pomocą teatrzyku Kamishibai. Potem dzieci rozwiązywały też sudoku kwiatowe i matematyczne malowanki, robiły również pracę artystyczną związaną z bajką – w mig powstały piękne kwiatki w styropianowych doniczkach.
Kolejnego dnia przypomniana została bajka pt.: ,,Śpiąca Królewna”. Oprócz oglądania fragmentów bajki czytano też książkę, po czym dzieci musiały odpowiadać na pytania i zgadywanki. Efektem towarzyszącego spotkaniu warsztatu plastycznego było przygotowanie zakładek do książek.
Następnego dnia w bibliotece pojawiła się Anna Czaplejewicz z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żurominie, która opowiedziała dzieciom o bezpiecznym odpoczynku podczas wakacji. Na pożegnanie dzieci otrzymały od niej ciekawe książeczki do kolorowania. Tematem piątkowego spotkania w placówce była z kolei bajka ,,O rybaku i złotej rybce”. - Historię biednego rybaka dzieci poznały znów dzięki teatrzykowi Kamishibai. - Było rybkowe sudoku i poczęstunek. Następnie dzieci wykonały kolorowe rybki z surowców wtórnych – starych płyt DVD – kończą relacjonować nam bibliotekarki. Jak widać na zdjęciach, zajęcia cieszyły się sporym powodzeniem, a miny dzieci świadczą o tym, że oferta była trafiona.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB