środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

W WAKACJE SIĘ NIE NUDZĄ

2019-07-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-12 13:15:09)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Sporo atrakcyjnych zajęć przygotowała na pierwszy tydzień wakacji Gminna Biblioteka Publiczna w Lubowidzu. Było kreatywnie, interesująco, a przede wszystkim – książkowo.

Pierwszego dnia w placówce zajęcia upłynęły pod znakiem wycinania, zszywania, malowania farbami i kredkami, a wszystko to za sprawą królowej pszczół i dwóch pomocnic. Wynikiem prac uczestników warsztatów były kolorowe plastry miodu z królową Mają i jej pomocnicami.
2 lipca spotkanie w bibliotece rozpoczęto od lektury bajki H. Ch. Andersena pt. „Dziecię elfów”- „Calineczka”. Potem przy muzyce każde dziecko zrobiło kolorowego motylka i sowę, które wykonało z cienkich kolorowych pasków bibuły na wyciętym wcześniej szablonie. Na koniec tego dnia zebrani bawili się w odgadywanie kalamburów różnych kategorii. Było miło, zabawnie i przyjemnie.
Kolejne dni w bibliotece były równie kreatywne. Dzieci m.in. zmagały się z masą solną, z której powstały wspaniałe kolorowe zwierzaki, w tym kotki i sowy. Nie zabrakło też akcentu czytelniczego, tym razem lekturą były pozycje „A my na to jak na lato” oraz „Żabie lato”. Później było poszukiwanie ukrytych elementów w letnim obrazku „Podróżnicze poszukiwania”, następnie zgadywanki oraz inne zadania do rozwiązania, które pomyślnie rozwiązały.
Tradycyjnie podczas bibliotecznych warsztatów nie zabrakło słodkiego poczęstunku.
AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB