środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

WICEMISTRZOSTWO ŻUROMIŃSKIEJ WKRY

2019-07-18 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-18 12:21:16)
Wkra Żuromin zajęła drugie miejsce w Finale Ogólnopolskiego Turnieju

Wkra Żuromin zajęła drugie miejsce w Finale Ogólnopolskiego Turnieju

Podziel się:

PIŁKA NOŻNA\\\ Duży sukces w Finale Ogólnopolskiego Turnieju „Mała Piłkarska Kadra” w Zamościu odnieśli młodzicy Wkry Żuromin. „Zielono-czerwoni” zdobyli srebrny medal. W finale po rzutach karnych żurominianie ulegli drużynie z Bytowa.

Dziewięć najlepszych drużyn wyłonionych w etapie kilkustopniowych eliminacji w całym kraju zagrało w Finale Ogólnopolskiego Turnieju „Mała Piłkarska Kadra”. W Zamościu spotkały się drużyny reprezentujące Wierzbicę, Kleszczów, Bytów, Kalisz, Łopuszno, Opoczno, Lubawę, Kalwariankę oraz Żuromin.
Dwa zwycięstwa i remis
Żurominianie znaleźli się w grupie czterozespołowej i mieli do rozegrania trzy pojedynki. Zgodnie z regulaminem do fazy półfinałowej awans miały wywalczyć dwie drużyny z każdej z grup. Wkra mierzyła się z Bytowem, Łopuszną i Kleszczowem. Dwa mecze padły łupem „zielono-czerwonych”. Wkra ograła Łopuszną 3:0 i Kleszczów 6:1 oraz przegrała z Bytowem 2:6. Dało to im sześć punktów i drugie miejsce w tabeli.
Złoto było o krok, decydowały karne
W półfinale Wkra spotkała się ze zwycięzcą drugiej grupy. Zespół z Kalisza wygrał wszystkie pojedynki i był faworytem tego starcia. Żurominianie podeszli do meczu bez kompleksów i objęli dwubramkowe prowadzenie. Rywal, wykorzystując moment kryzysu w naszej grze odpowiedział aż trzema trafieniami. Wkra za sprawą Oliwiera Grajko wyrównała w samej końcówce. Do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne. Te obie drużyny wykonywały bardzo dobrze. Strzelano aż siedem kolejek. Wkra pomyliła się raz, Kalisz dwa razy. W drugim półfinale zespół z Lubawy okazał się słabszy od drużyny z Bytowa i to grupowy przeciwnik żurominian okazał się ich rywalem w finale.
Wkra miała do wyrównania rachunki z rywalami. W grupie to Bytów okazał się silniejszy. Teraz miało być inaczej. Żurominianie jednak nie rozpoczęli tego meczu najlepiej. Bytów prowadził już 2:0, ale przed przerwą gola kontaktowego zdobył Marcin Krysiak. Wkra przez całą drugą połowę atakowała i dążyła do wyrównania. Na trzy minuty przed końcem wykorzystali błąd rywala. Karol Brydziński przejął futbolówkę i pokonał bramkarza rywali. O końcowym triumfie zadecydowały rzuty karne.
Niestety te lepiej wykonywali rywale. Wkra trafiła tylko raz na trzy próby, gracze z Bytowa dwa razy i to oni cieszyli się ze złota. Żurominianie zakończyli ze srebrnymi medalami.
- Turniej finałowy stał na wysokim poziomie, dlatego bardzo cieszymy się z postawy zawodników. Srebrny medal nie jest przypadkiem. Był poparty dobrą grą i konsekwentną realizacją założeń taktycznych. Chcemy bardzo podziękować Łukaszowi Teodorczykowi oraz rodzicom Dariuszowi Kamińskiemu i Adamowi Wujcikowi za wsparcie przy organizacji wyjazdu – mówi trener Cezary Sznyter.
OM

Kadra: Oskar Bonisławski, Karol Brydziński, Oliwier Grajko, Sebastian Grześkiewicz, Szymon Kępiński, Marcin Krysiak, Maciej Laskowski, Maciej Oszmański, Adrian Pajączkowski, Adrian Sokołowski, Wiktor Wujcik, Miłosz Zawadzki, Miłosz Kamiński
Trener: Cezary Sznyter
Drugi trener: Paweł Usakowski

WYNIKI
Grupa A
Wkra Żuromin – Łupuszna 3:0
Wkra Żuromin – Bytovia Bytów 2:6
Wkra Żuromin – Omega Kleszczów 6:1

Półfinał
Wkra Żuromin – KKS Kalisz 3:3 k. 6:5

Finał
Wkra Żuromin – Bytovia Bytów 2:2 k. 1:2


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB