Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

WYREMONTUJĄ STRAŻNICE OSP

2019-07-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-25 12:20:13)
Umowę z marszałkiem Adamem Struzikiem podpisał wójt Jacek Kołodziejski.

Umowę z marszałkiem Adamem Struzikiem podpisał wójt Jacek Kołodziejski.

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Gmina Lutocin otrzymała dotacje ze środków samorządu Mazowsza. Pieniądze spożytkowane zostaną na inwestycje w strażnicach OSP na terenie gminy.

Do Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw złożono dwa wnioski. Jeden dotyczy modernizacji budynku strażnicy OSP Jonne wraz z zakupem wyposażenia, a drugi tegoż samego w budynku strażnicy OSP Chromakowo. W obu przypadkach marszałek przyznał dofinansowanie w wysokości po 10.000 zł.
Samorząd Lutocina skorzystał również z pieniędzy dostępnych w ramach Pomocy Finansowej dla Miast i Gmin na Zakup Sprzętu Przeciwpożarowego. Środki w wysokości 12,4 tys. zł trafią do OSP w Jonnem na remont tynków, drzwi garażowych i stolarki okiennej tamtejszej strażnicy, zaś sprzęt specjalistyczny za 3,3 tys. zł do jednostki OSP w Lutocinie.
- Wsparcie dla gmin na zakup sprzętu przeciwpożarowego do ich jednostek OSP jest bardzo ważne. Będąc na wielu uroczystościach strażackich w powiecie żuromińskim w rozmowach kuluarowych słyszę, jak ogromne potrzeby mają ochotnicze straże pożarne. Czasem są to drobne rzeczy, na które jednak straże nie mają własnych pieniędzy, a samorządy realizując inne zadania nie są w stanie przekazać im niezbędnych środków. Cieszę się, że z naszych programów można te potrzeby realizować – mówi radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski.
AO


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Maxym #2770338 | 77.113.*.* 31 lip 2019 18:57

    Marszałek na każdym zdjęciu. Jakby to miało PSL- owi pomóc w wyborach. Nic z tego drodzy PSL- owcy. Marsz w jednym szeregu lewactwem, skompromitowaną platformą i klaskanie antyklerykałom skompromitowało was do reszty.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz