Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

DZIESIĘĆ BRAMEK W SPARINGU ZE SPARTĄ

2019-07-26 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-26 12:16:57)
Bartłomiej Nowacki zdobył jedną z bramek w meczu ze Spartą Brodnica

Bartłomiej Nowacki zdobył jedną z bramek w meczu ze Spartą Brodnica

Podziel się:

PIŁKA NOŻNA\\\ Pierwsze spotkanie kontrolne w letnim okresie przygotowawczym mają za sobą gracze Wkry Żuromin. Podopieczni Macieja Grzybowskiego w szalonym meczu zremisowali ze Spartą Brodnica grającą na co dzień w IV lidze kujawsko-pomorskiej 5:5.

Dla podopiecznych Macieja Grzybowskiego to pierwsze spotkanie sparingowe w tym okresie przygotowawczym. Po pierwszych problemach nie ma już śladu. Powoli tworzy się zespół, który ma rywalizować w przyszłym sezonie w IV lidze.
- Sprawdzamy różne warianty, testujemy zawodników, chcemy jak najlepiej się przygotować do sezonu - mówi Maciej Grzybowski, trener Wkry.
Potencjalne wzmocnienia są konieczne, bo z zespołu odeszło kilku kluczowych zawodników. Największym osłabieniem będzie brak Szymona Masiaka, który był czołowym strzelcem zespołu. Jesienią najprawdopodobniej nie zobaczymy także Jarosława Sawickiego, który nie podjął treningów. W spotkaniu ze Spartą wystąpiło aż ośmiu nowych zawodników.
- W obecnej chwili kadra jest jeszcze niedomknięta. Kto z nami zostanie okaże się w najbliższym czasie – tłumaczy szkoleniowiec Wkry.
Spotkanie ze Spartą było pierwszym meczem kontrolnym dla żurominian.

- Nie wszystko funkcjonowało tak, jakbym sobie życzył. Sporo błędów w obronie, błędów indywidualnych, ale jest też dużo pozytywów. Nie przegraliśmy z czołowym zespołem swojej ligi, dobrze zaprezentowała się młodzież – mówi Grzybowski.
5:5 ze Spartą
Początek dla Wkry był fatalny. Po 20 minutach żurominianie przegrywali już 3:0. Do przerwy przewaga Sparta stopniała za sprawą dwóch bramek testowanego Huberta Rzepkowskiego. W pierwszej połowie Wkra testowała nowe ustawienie, które nie do końca dobrze funkcjonowało. Po zmianie stron żurominianie wrócili do nominalnego ustawienia i gra zaczęła się układać. Do remisu doprowadził Bartłomiej Nowacki, trafienie numer cztery to strzał innego z testowanych – Grzegorza Domżalskiego, a piątą bramkę dla „zielono-czerwonych” strzelił Bartłomiej Żelazny. W barwach Sparty z dobrej strony pokazał się były gracz Wkry Adrian Kural, który zdobył dwie bramki.
OMSparta Brodnica – Wkra Żuromin 5:5 (3:2)
Bramki: Rzepkowski 2, Nowacki, Domżalski, Żelazny
Skład: Michalak (Amborchowicz) – Kaźmierski, Stopczyński, Bieńkowski, M.Narewski – Koryto, Kamiński, Domżalski, Rzepkowski, Śmigrodzki – Mitura
Ponadto: Nowacki, Skolmowski, Pyrzanowski, Kowalczyk, Żelazny, Karolewski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB