Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

WKRA SIĘ WZMACNIA. KLUB TESTOWAŁ JUŻ 8 ZAWODNIKÓW

2019-07-26 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-26 12:18:25)

Podziel się:

PIŁKA NOŻNA\\\ Wkra Żuromin jest blisko zakontraktowania nowych zawodników. Wśród nich są gracze, którzy w przeszłości występowali także na poziomie III ligi.

Wkra Żuromin wzmacnia zespół przed nowym sezonem. Ruchy kadrowe do klubu są konieczne, bo kadra jest znacznie uszczuplona. Przypomnijmy zespół opuścili Szymon Masiak, Krzysztof Dąbkowski (zagrają w Mławiance Mława), Błażej Dąbrowski (powrót do Lecha Rypin), Jarosław Sawicki (przerwał treningi w trakcie poprzedniego sezonu). To byli gracze pierwszoplanowi.

W ich miejsce Wkra chce pozyskać zawodników, którzy zagwarantują jakość. Zarząd klubu rozmawia z potencjalnymi kandydatami. Nowi zawodnicy trenują z ekipą „zielono-czerwonych”. Zagrali także w meczu kontrolnym. Nowych graczy było aż sześciu.
Najciekawiej na papierze przedstawia się Adrian Bieńkowski. To wychowanek Wisły Płock. W drużynie Nafciarzy nie zdołał jednak zadebiutować w ekstraklasie. W przeszłości zawodnik reprezentował na trzecim poziomie rozgrywkowym m.in. Spartę Brodnica, Błękitnych Raciąż czy Górnik Konin. Ostatnim jego klubem był inny trzecioligowiec Sokoła Ostróda.
Równie ciekawie wygląda sprawa pozyskania przez klub Grzegorza Domżalskiego. Ten 35- letni zawodnik ma na swoim koncie grę w Ruchu Chorzów i Olimpii Grudziądz. Ostatnie pięć sezonów bronił barw swojej macierzystej drużyny - Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie.

Występy w III ligowych Błękitnych Raciąż ma na swoim koncie Daniel Mitura. Ostatnio bronił barw Kasztelana Sierpc. Jest napastnikiem. Z Kasztelana Wkra może pozyskać także innych graczy. Są to Mateusz Ambrochowicz, Bartłomiej Śmigrodzki i Damian Koryto.

Ambrochowicz występuje na pozycji bramkarza, Śmigrodzki i Koryto to pomocnicy. Dla bramkarza Kasztelana miniony sezon nie był udany. „Ambro” zerwał więzadła krzyżowe już na początku sezonu i musiał przejść operację. Na boisko w minionej kampanii już nie wrócił. Teraz po kontuzji nie ma śladu. Zawodnik jest gotowy do gry. Oprócz gry w Kasztelanie Sierpc ma na swoim koncie występy w Lechu Rypin, gdzie jego trenerem był … Maciej Grzybowski.
Do Wkry przymierzany jest także młodzieżowiec Hubert Rzepkowski. 19-letni gracz pokazał się z dobrej strony w pierwszym test-meczu, gdzie zdobył dwie bramki.
Ósmym testowanym zawodnikiem jest młodzieżowiec Kamil Skolmowski z Wkry Bieżuń. O tym możliwym transferze piszemy w innym miejscu Kuriera.
Kto z tych graczy dołączy do zespołu nie wiadomo. Przyszłość graczy powinna się wyjaśnić w ciągu najbliższego tygodnia.
OM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB