Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

WYBORY DO IZBY ROLNICZEJ

2019-07-31 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-31 12:40:52)
Szef żuromińskich doradców rolniczych po raz kolejny zasiądzie w Izbie Rolniczej.

Szef żuromińskich doradców rolniczych po raz kolejny zasiądzie w Izbie Rolniczej.

Podziel się:

INFORMACJE\\\ W pięciu na sześć gmin w powiecie żuromińskim nie odbyły się w niedzielę, 28 lipca, wybory do Powiatowej Izby Rolniczej. Kandydaci zostali wybrani bez głosowania. Chętnych było tylu, ile wolnych miejsc. Głosowano tylko w Żurominie.

A to dlatego, że w każdym z okręgów można było zgłosić po 2 kandydatów i tylko po tylu chętnych się zgłosiło. Zarówno w pierwszym terminie do 5 lipca, jak i w drugim - do 11 lipca. Dlatego też wakaty zostały obsadzone bez konieczności przeprowadzania głosowania.
I tak w gminie Siemiątkowo członkami Izby zostali Tomasz Bilicki i Dariusz Adam Sajewski (byli członkami PIR już w poprzednich kadencjach), a w gminie Lutocin również obecne członkinie – Anna Banach i Agnieszka Dobiesz.
W gminie Lubowidz miejsca w Izbie bez głosowania otrzymali Jerzy Orzechowski (długoletni członek Izby) i Marcin Bartczak. W Kuczborku rolników ponownie reprezentować będzie Waldemar Skuza, a pomoże mu w tym także Arkadiusz Kacprzycki.
W Bieżuniu przez kolejną kadencję członkiem Izby będzie Adam Witkowski, również szef doradców TZD w Żurominie, a swój akces zgłosił także Andrzej Sztybor. Jako że nie było innych kandydatów, obaj zostali członkami PIR.
Wybory odbyły się jedynie w gm. Żuromin. Tu o głosy walczyli Wiesław Mikas, wieloletni członek Izby, a także Tomasz Karolewski i Jan Dariusz Wysocki. W wyniku wyborów rolników reprezentować będą Karolewski i Wysocki.
Izba jest więc już wybrana. Na najbliższym posiedzeniu zostaną wybrane jej władze – przewodniczący a także delegaci do Mazowieckiej Izby Rolniczej.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB