Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

ŻUROMIŃSKIE ŚWIĘTO POLICJI

2019-08-02 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-02 13:35:03)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ W tym roku powiatowe święto policji w Żurominie połączone było z jubileuszem 100. rocznicy powołania tej państwowej formacji. W piątek, 26 lipca, w sali konferencyjnej żuromińskiego magistratu mundurowi odebrali także akty mianowania.

- Być policjantem, to znaczy służyć ludziom i czuwać nad ich bezpieczeństwem. W tym roku święto policji ma charakter szczególny – podkreślił we wstępie rzecznik komendanta, mł. asp. Tomasz Łopiński.
– Spotykamy się by świętować kolejną rocznicę powołania policji. W jakiejś mierze jest to święto państwa, bo policja jest jednym z jego fundamentów – zaznaczył komendant powiatowy insp. Witold Lemański.
Komendant dziękował za przybycie na uroczystości włodarzom, wśród których znaleźli się starosta Jerzy Rzymowski, burmistrzowie Aneta Goliat i Krzysztof Ziółkowski, wójtowie Jacek Kołodziejski, Jacek Grzybicki i Piotr Kostrzewski oraz sekretarz bieżuńskiego urzędu Krzysztof Zakrzewski. Przybył także poseł Waldemar Olejniczak i kapelan policji dziekan Kazimierz Kowalski, a także poprzednik komendanta – inspektor w stanie spoczynku Piotr Leonarcik.
Rozpoczynając uroczystość insp. Lemański przypomniał historię powstania polskiej policji. – Święto policji jest okazją do dumy i radości – podkreślił.
Potem nastąpiło wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie policyjne. Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał podinsp. Robert Stawiski, I Zastępca Komendanta Policji w Żurominie. Odznaczenie wręczone będzie jednak w późniejszym terminie.
Na aspiranta sztabowego policji awansowali starsi aspiranci Marcin Gołąb, Mirosław Kwiatkowski i Tomasz Piechota. Starszym aspirantem policji zostali aspiranci Zbigniew Barchanowicz, Piotr Goszczyński i Michał Sznyter, a aspirantem policji młodsi aspiranci Mirosław Grygo, Bogusław Kujawa i Wojciech Purzycki. Młodszym aspirantem policji mianowani zostali sierżanci sztabowi Tomasz Łopiński i Sławomir Sztramski, starszym sierżantem policji sierżanci Rafał Grzybowski i Przemysław Żochowski, a sierżantem policji posterunkowy Tomasz Dudek. Akty mianowania wręczali funkcjonariuszom komendant insp. Witold Lemański, poseł na Sejm Waldemar Olejniczak oraz starosta Jerzy Rzymowski.
Nagrody finansowe od Komendanta Głównego Policji otrzymali: podkom. Dawid Komorowski, asp. szt. Sławomir Skirzyński, st. asp. Zbigniew Pudlak, asp. Bogusław Kujawa oraz technik wydziału prewencji Dariusz Grablewski.
- Mam zaszczyt podziękować wam za pracę, którą wykonujecie na co dzień – zwrócił się do funkcjonariuszy poseł Olejniczak, który w swoim przemówieniu odniósł się również do faktów historycznych.
Życzenia wszystkim policjantom i pracownikom komendy złożyli kolejno starosta Jerzy Rzymowski, burmistrz Aneta Goliat i przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Michalska.
W policyjnym święcie wzięli udział, oprócz włodarzy, także przedstawiciele jednostek współpracujących, w tym straży pożarnej i straży miejskiej, jak również przedstawiciele mediów. Wszyscy oni zostali uhonorowani przez komendanta pamiątkowym medalem z okazji 100-lecia powstania policji.
„Serdeczne podziękowania za wsparcie zaangażowanie w realizację ustawowych zadań Policji” – napisał na rewersie insp. Witold Lemański.
AOKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zenon #2771296 | 37.47.*.* 2 sie 2019 13:53

    Gratulacje dla Policjantów, ale ... Oficerów jak na lekarstwo, a gdyby aspiranci musieli ukończyć szkołę i w tym korpusie byłoby cienko - wszyscy co najwyżej podoficerowie (sierżanci). Trochę to smutne przy okazji 100 lat policji.

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz