Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

DAM WAM WOREK CEMENTU I PIASEK

2019-08-07 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-07 12:45:13)
Marek Markowski poinformował podczas sesji, że jest gotów dołożyć cement i piasek, by w końcu rzeźby stanęły na postumentach we właściwym miejscu

Marek Markowski poinformował podczas sesji, że jest gotów dołożyć cement i piasek, by w końcu rzeźby stanęły na postumentach we właściwym miejscu

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Prezes TMZŻ Marek Markowski pojawił się na obradach Rady Miejskiej, żeby interweniować w sprawie niewłaściwego ustawienia rzeźb. Burmistrz zapowiedziała wezwanie dyrektora ŻCK „na dywanik”, a Markowski obiecał dać worek cementu.

O sprawie pisaliśmy w numerze 30 „Kuriera”. Wówczas to prezes przyszedł do naszej redakcji z prośbą o interwencję. Jak tłumaczył, rzeźby wspólnie z ŻCK wykonał na 250-lecie miasta i 300, urodziny kanclerza Andrzeja Zamojskiego. Powinny one stać w innym miejscu, niż obecnie stoją, a on nie może tego wyegzekwować. Decyzją urzędników, po dokonaniu odpowiednich zgłoszeń przez Urząd Gminy i Miasta, jako tzw. elementy małej architektury winny stanąć przed budynkiem ŻCK, od strony ul. Lidzbarskiej. Tam jednak od jakiegoś czasu stoją banery reklamowe, które ŻCK wynajmuje za odpowiednią opłatą. Okazuje się, że trzy stojące przy głównym wejściu do ŻCK rzeźby powinny być ustawione na miejscu jednego z nich, akurat tego, na którym od kilku tygodni wisi reklama biura poselskiego posła Waldemara Olejniczaka. Dwie inne reklamy mogą stać na swoim miejscu.
Kiedy zaczęliśmy dopytywać o tę sytuację zwłaszcza dyrektora ŻCK Janusza Kuklewicza, ten próbował argumentować, że sprawa ma jakiś podtekst polityczny, bo dotyczy miejsca z banerem posła PiS, jakby nie widząc tego, że w tamtym akurat miejscu przy budynku ŻCK nie powinien stanąć żaden baner.
- Nasze rzeźby stoją, są niezabezpieczone. A miejsce na nie było przecież wyznaczone – podkreślił Markowski podczas sesji, przywołując zdarzenie sprzed kilkudziesięciu dni w jednej z miejscowości w Polsce, gdzie podobna rzeźba śmiertelnie przygniotła kilkuletniego chłopca. Jak dodał, dyrektor ŻCK wykonał do niego dziwny telefon. – Pytał mnie, czy pani Budzińska może wykonać następny projekt, żeby znaleźć miejsce na te rzeźby – poinformował burmistrz i radnych. Prośba ta wydała mu się dziwna i nieuzasadniona. Markowski publicznie na sesji zobowiązał się jednak, że jeśli jest taka potrzeba, przekaże z własnych środków worek cementu i piasek do posadowienia trzech figur tam, gdzie stać powinny już dawno.
- Chciałem postawić te rzeźby i temat zakończyć. Jeżeli ktoś nieodpowiedzialny popchnie te rzeźby na inną osobę, dziecko i coś się stanie, będziemy mieli wszyscy problemy. Trzeba to zabezpieczyć, żeby nie wydarzyło się jakieś nieszczęście – skomentował.
- Pan dyrektor dziś jest ostatni dzień na urlopie, jutro będzie „na dywaniku” – odpowiedziała burmistrz. Goliat dodała, że też uważa, że skoro zostało wyznaczone miejsce na te rzeźby, to te stać tam powinny.
W poniedziałek, 5 sierpnia, baner z posłem wciąż jeszcze stał w swoim miejscu. Kiedy więc wykonane zostaną postumenty i przeniesione zostaną rzeźby, nie wiadomo. Mamy nadzieję, że jednak w miarę szybko, a jakby to określić w urzędniczym żargonie – niezwłocznie.

AO

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Niezależny #2773832 | 5.173.*.* 8 sie 2019 11:07

  Masz rację "Państwo w Państwie". Robia czyli nic nie robią i nikt ich za każdej władzy nie rozlicza. Fajna taka praca. Do pozazdroszczenia. Każdy by tak chciał.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Niezalezny #2773705 | 185.93.*.* 8 sie 2019 07:48

  Odkąd pamiętam to ZCK zawsze rzadzilo tak jak chcialo i nikt nie mial na to wplywu. I nikt naprawde nie wie co tam sie dzieje

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Wojtek #2773603 | 5.184.*.* 7 sie 2019 21:07

  Robicie naprawdę dobrą reklamę PiS

  Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Marek #2773594 | 5.172.*.* 7 sie 2019 20:45

  No cóż, dwa lata upłynęły od powstania rzeźb a prezes się obudził z ręką w nocniku, bo nikt za niego rzeźb nie chce ustawić. A takie ładne, amerykanckie....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Janusz #2773586 | 109.41.*.* 7 sie 2019 20:28

  Marek tak trzymaj pozdrowienia za Odry

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)