Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

KUKIEŁKOWE SPOTKANIE W BIEŻUŃSKIEJ BIBLIOTECE

2019-08-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-12 12:37:23)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Bardzo kreatywnie i twórczo rozpoczęły się wakacyjne zajęcia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieżuniu w poniedziałek, 5 sierpnia.

Pierwszego dnia przygotowano spotkanie z teatrzykiem kukiełkowym. Najpierw panie bibliotekarki wystawiły dzieciom swoje przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, a potem odbyły się zajęcia plastyczne. Podczas nich okazało się, że z użyciem drewnianej łyżki, kawałka włóczki, bibuły i materiału, a przede wszystkim wyobraźni w mig wyczarowano piękne kukiełki.
- Dzieci po zrobieniu kukiełek wystawiały swoje historyjki, związane z księżniczkami np. Roszpunką czy Bellą albo przygody bohaterów bajki „Kraina Lodu” – informuje dyrektor biblioteki Małgorzata Kraśniewska. Jak dodaje, dzieci tak tworzyły kukiełki do własnego wymyślonego przedstawienia, że oprócz ich wykonania zabrały się od razu za pisanie rozbudowanych scenariuszy do wymyślonych na poczekaniu historii.
Przez kolejne dni było nie mniej ciekawie i kreatywnie. Wczoraj dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, a dziś zaplanowano spotkanie kulinarne.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB