Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

POZNALI NOWĄ KIEROWNIK GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

2019-08-16 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-16 12:16:19)
Podczas sesji 12 sierpnia radni poznali nową kierownik gminnego GOPS

Podczas sesji 12 sierpnia radni poznali nową kierownik gminnego GOPS

Podziel się:

INFORMACJE\\\ W miniony poniedziałek, 12 sierpnia, podczas sesji Rady Gminy w Lutocinie radni poznali Beatę Król, nową kierownik tutejszego GOPS-u.

Pani Beata była jedyną kandydatką, która zgłosiła się do ogłoszonego przez gminę konkursu. Poprzednia kierownik Danuta Płatek odeszła na emeryturę. Król pozytywnie przeszła oba etapy konkursu i pracę na stanowisku szefa pomocy społecznej w gminie zaczęła 1 sierpnia. Ma 36 lat, skończyła studia wyższe, najpierw licencjackie o kierunku praca socjalna opiekuńczo-wychowawcza, zaś magisterskie z doradztwa personalnego i zarządzania, specjalizacja: organizator pomocy społecznej. Pochodzi z Przeradza i obecnie tam też mieszka z mężem i dziećmi.
Przez 10 lat pracowała jako pracownik socjalny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rypinie. Później pracowała na zastępstwie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie, jako koordynator rodzinnej pieczy zastępczej. Potem ponad 8 miesięcy pracowała w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żurominie.
- Całe moje doświadczenie zawodowe to pomoc społeczna – mówi pani Beata. Jak podkreśla, lubi pracę z ludźmi. Na razie wdraża się w pracę ośrodka, ale jest pełna zapału.
Podczas pierwszego kontaktu z radnymi na wspólnym posiedzeniu komisji przed sesją nowa kierownik GOPS musiała opowiedzieć o potrzebie podjęcia uchwały w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwalniania od odpłatności, jak również trybu ich pobierania. – Do ośrodka wpłynął wniosek o przyznanie takich usług, stąd wniosek o podjęcie stosownej uchwały – poinformowała. Do tej pory nie było wniosków mieszkańców, stąd i uchwały takiej nie podejmowano.
AO


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pytająca. #2778502 | 5.173.*.* 18 sie 2019 22:11

  Jakie pobory brutto otrzyma taka Pani kierownik. Mam nadzieję że mało bo tylko jedna kandydatka. Od pierwszego stycznia sprzątaczka będzie miała więcej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. xyz #2778493 | 86.7.*.* 18 sie 2019 22:03

   Jak smutna Pani

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)