Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

KOLEJNE BAJKOWE WAKACJE W ŻUROMIŃSKIEJ BIBLIOTECE

2019-08-19 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-19 12:50:38)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ 5 sierpnia w Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie rozpoczęła się II edycja tegorocznych wakacyjnych zajęć dla dzieci. Frekwencja jest duża.

Tradycyjnie pierwsze spotkanie w poniedziałek, 5 sierpnia, rozpoczęto od czytania - tym razem wspólnie przeczytano książkę pt. ,,Basia i biblioteka”. Po lekturze dzieci rozwiązywały krzyżówkę i kolorowe sudoku.
W drugiej części spotkania rozpoczęły się zajęcia plastyczne. Dzieci pod okiem pań bibliotekarek wykonywały kolorowe notesy. Takie własnoręcznie zrobione prace na pewno przydadzą się im w zbliżającym się roku szkolnym.
Drugiego dnia bibliotecznych wakacji dzieci bawiły się Photonami - robotami uczącymi logicznego myślenia i samodzielnego podejmowania decyzji. Photony po raz kolejny wprowadziły najmłodszych w świat programowania, bo spotkania ich użyciem odbywają się w placówce dość często. Za pomocą tabletów dzieci kierowały nimi i od razu mogły sprawdzać efekty swojej pracy. Wielką radość sprawiało dzieciom samo zaprogramowanie robotów. - Po tej zabawie przyszła pora na przerwę i słodki poczęstunek, a później tradycyjnie przystąpiliśmy do pracy plastycznej. Robiliśmy kapelusze. Piękne, kolorowe nakrycia głowy – informują nas bibliotekarki.
Jako że w bibliotece promuje się czytelnictwo, kolejnego dnia czytano książkę o przygodach Basi pt. ,,Basia i przyjaciele. Anielka”. - Bardzo nas cieszy, że dzieci chętnie czytają poszczególne fragmenty, a później pięknie odpowiadają na pytania związane z książką. Na zajęciach dzieci rozwiązywały również matematyczne równania oraz szukały poszczególnych fragmentów na ilustracji – komentują pracownice biblioteki.
Przez kolejne dni dzieci poznawały następnych przyjaciół Basi, brały udział w grach, zabawach i przygotowywały prace plastyczne. Nie wyszły z placówki głodne dzięki przygotowanym poczęstunkom, a po minach można było sądzić, że czas spędziły tu miło i kreatywnie.
AO
Fot. PMBP
1.
Oczywiście w bibliotece nie może zabraknąć czasu na czytanie książek

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB