Piątek, 15 listopada 2019. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

WJECHAŁ W MLECZARNIĘ. MIAŁ PRAWIE 2 PROMILE

2019-08-21 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-21 12:00:19)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ W niedzielę, 18 sierpnia, w Szońcu w gm. Lutocin, kierowca forda stracił panowanie nad autem i wjechał nim w budynek mleczarni. Miał prawie 2 promile.

O wypadku policję powiadomił jeden z mieszkańców Szońca. Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechała policja, służby medyczne oraz straż pożarna. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca forda jechał od strony Dębówki w kierunku Pietrzyka. W Szońcu, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo a następnie w budynek byłej mleczarni. – Kierowca na skutek uderzenia doznał urazu głowy - informuje rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński.
Jak wynika z ustaleń policjantów, oprócz prędkości, która mogła się przyczynić do utraty panowania nad pojazdem, okazało się też, że 21-letni mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. - Badanie alkomatem wskazało blisko 2 promile alkoholu wydychanym powietrzu. Mieszkaniec powiatu żuromińskiego za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem – dodaje Łopiński.
Rzecznik po raz kolejny apeluje o zdecydowaną reakcję wszystkich, który widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. - Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię!!! – mówi mł. asp. Tomasz Łopiński. Redakcja przyłącza się do apelu.
Przypominamy też, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie: kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB