Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

85- LATEK WYMUSIŁ I UCIEKŁ

2019-08-28 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-28 12:05:19)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ 85-letni kierowca najpierw wymusił pierwszeństwo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, a potem jakby nigdy nic odjechał do domu z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w sobotę 17 sierpnia około 12:30 na prostym odcinku drogi relacji Osówka – Lubowidz, na wysokości zjazdu do miejscowości Żelaźnia (gm. Lubowidz). Jak ustalili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na miejscu zdarzenia, kierujący renault modus jechał od Osówki w kierunku Lubowidza.
- Zbliżając się do skrzyżowania drogi prowadzącej do miejscowości Żelaźnia z drogi podporządkowanej na drogę z pierwszeństwem wyjechał samochód fiat panda, koloru czerwonego, wymuszając na kierowcy renault zjechanie na pobocze. W konsekwencji doszło do dachowania samochodu renault, którym kierował 37-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego – relacjonuje rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński.
Na szczęście 37-latek nie doznał poważnych obrażeń ciała. Choć poszkodowany w zdarzeniu oraz naoczny świadek zdarzenia nie zapamiętali tablic rejestracyjnych sprawcy kolizji, który oddalił się z miejsca, to jednak wnikliwe rozpytania funkcjonariuszy drogówki pozwoliły na ustalenie sprawcy zaistniałego zdarzenia. Okazał się nim 85-letni mieszkaniec naszego powiatu.
- W rozmowie z policjantami następnego dnia 85-latek potwierdził obecność w miejscowości Żelaźnia. Starszy mężczyzna nie przyznał się do wymuszenia pierwszeństwa, przerzucając winę na poszkodowanego 37-latka i zarzucając mu nadmierną prędkość – informuje Łopiński.
Nic to nie dało. Funkcjonariusze żuromińskiej drogówki zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za spowodowanie realnego zagrożenia na drodze, co wiąże się z skierowaniem wniosku do sądu.
- Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo – przypomina rzecznik policji.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB