Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

MACZKA NIE JEST PRIORYTETEM

2019-08-28 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-28 12:09:37)
Ul. gen. Maczka ma kształt litery U, w połowie nie jest utwardzona

Ul. gen. Maczka ma kształt litery U, w połowie nie jest utwardzona

Podziel się:

INTERWENCJA\\\ Choć ulicę gen. Maczka pokryto asfaltem już kilkanaście lat temu, wciąż jest niedokończona. Brakuje kilkudziesięciu metrów asfaltu.

- Wszystko tu spływa, zapychają się studzienki. A nikt tej drogi nie używa. Jeździ nią albo śmieciarka, albo ktoś, kto się zgubi i wjedzie – śmieje się jeden z mężczyzn, który zgłosił naszej reakcji sprawę niedokończonego asfaltu. Podkreśla, że sytuacja nie jest może wielkiej wagi, ale dla mieszkających tam ludzi dość kłopotliwa. Odcinek, na którym nie ma asfaltu jest wyboisty, a po deszczu stoją tam kałuże. Powstałe w ten sposób błoto roznoszone jest na część asfaltową. Mieszkańcy ulicy skarżą się też na zanieczyszczone ulice. – Trawa wala się po całym osiedlu – mówi. Potwierdzają to inni.
- Wiedzą o tym dokładnie, zastępca burmistrza był wtedy radnym – podkreśla jeden z mieszkańców. I zadaje pytania jeszcze w jednej kwestii. - Co robi straż miejska? Tu bez przerwy psy biegają, jednego się boję, bo wygląda groźnie – mówi mężczyzna. Dodaje, że dzielnicowego też nigdy tu nie widział. Jego zdaniem tak być nie powinno.
- Nie pamiętam, żeby ktoś to zgłaszał w ostatnich latach– twierdzi wiceburmistrz Michał Bodenszac, którego zapytaliśmy o to, dlaczego ulica jest w połowie niedokończona. Stwierdził, że urząd na dzień dzisiejszy nie planuje dokończenia budowy tejże drogi.
– Dorobienie kawałka ulicy Maczka raczej nie mieści się w kategorii spraw pilnych – mówi Bodenszac. Nie wyklucza jednak, że temat się nie pojawi przy projektowaniu inwestycji w najbliższym czasie. – Nigdy tego tematu nie było przy planowaniu wydatków. Kwestia jest jednak otwarta – kończy wiceburmistrz. Czy znajdą się więc jakieś środki na te kilkadziesiąt metrów asfaltu?
AO

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. alojz #2782898 | 79.187.*.* 28 sie 2019 13:24

    Przyłączyć drogę do działki przylegającej albotam mieszkającym albo powiatowego obwodu dróg z MZDW i po kłopocie. Ta droga nikomu tam nie jest potrzebna. Nie będzie jej nikt płakać nie będzie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz