Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

BĘDZIE SYSTEM KOLEJKOWY W SZPITALU

2019-08-29 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-29 12:07:35)
Czy automat skróci kolejki do lekarza? Okaże się po edycji pilotażowej.

Czy automat skróci kolejki do lekarza? Okaże się po edycji pilotażowej.

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Już jesienią w żuromińskim szpitalu będzie można samemu zamówić sobie wizytę u lekarza za pomocą specjalnego automatu.

System podobny będzie do tego, jaki od lat funkcjonuje w żuromińskim oddziale ZUS czy niektórych bankach. A informację o jego wdrażaniu dyrektor placówki Zbigniew Białczak przekazał radnym podczas ostatniej sesji. Dziś w wielu przypadkach mieszkańcy powiatu, chcący dostać się do wybranego lekarza, stają pod szpitalem wcześnie rano, by mieć pewność, że będą jednymi z pierwszych, dla których starczy „numerków”. A i tak często wszyscy stojący nie dostaną się na wizytę, bo w międzyczasie rejestrowane są inne osoby lub jedna osoba od razu rejestruje kilka.
Najprawdopodobniej po zarejestrowaniu na aparacie o kolejności wchodzenia do gabinetu będą informowały pielęgniarki z danego gabinetu.
- Czy to spowoduje, że ludzie nie będą musieli od godziny 5.00 lub wcześniej tam stać i czekać? Trzeba coś zrobić z tymi kolejkami, bo to jakaś masakra, od lat jest tak samo – mówił radny Jerzy Gierszyński.
Odnosząc się do kolejek dyrektor stwierdził, że to dziwne zjawisko, bo sam korzysta z usług szpitala, ale wybiera lekarzy mniej „popularnych”. – Problem jest taki, że są lekarze top, popularni, mniej popularni i w ogóle niepopularni. Tak naprawdę jest dostępność do lekarza POZ, a także w skali kraju niebywała jeśli chodzi o specjalistkę – podkreślił Białczak. Jego zdaniem nigdzie nie ma takiej dostępności do poradni chirurgicznej, neurologicznej, okulistycznej, rehabilitacyjnej, jaka jest w Żurominie. – Jeśli ktoś chce się leczyć u danego specjalisty, ograniczenia niestety będą. Jeśli ktoś chce kogoś z NPL, trafi na lekarza z Torunia, Warszawy – wyjaśniał szef placówki.
- To irracjonalne, że pacjent chcąc uzyskać zwykła poradę, czeka od 5.00 – skomentował.
AO


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sebek #2783963 | 37.47.*.* 30 sie 2019 13:41

  Przestańcie najeżdżać (hejtować) na naszych lekarzy, nie zochydzajcie im pracy w Żurominie, bo zapewne sami pojedzie leczyć się gdzieś poza Żurominem ale pomyślcie o innych albo o sytuacjach nagłych swoich lub swoich bliskich. Szanujmy takich lekarzy jakich mamy, bo nie jesteśmy metropolią a oczekujemy mega usługi. Niedługo może dojść do tego, że żaden lekarz nie będzie chciał leczyć w Żurominie, nie mamy czym konkurować z większymi ośrodkami - trochę realizmu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Regina #2783894 | 176.241.*.* 30 sie 2019 11:05

   będzie jeszcze większy zamęt. Przyjdzie pacjent wciśnie numer zbyt mocno i zamiast 1 numerka wyskoczą 3. Wystarczy dwóch takich delikwentów i wyczerpią limit przyjętych pacjentów . Z tego co pamiętam to lekarz specjalista przyjmuje 15 pacjentów dziennie, zresztą w przypadku tych fachowców to może i lepiej pozostali maja większe szanse na przeżycie jeśli trafią do Sierpca, Działdowa czy Mławy

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pytająca. #2783768 | 94.254.*.* 30 sie 2019 04:54

   A niektórzy leczą teścia w Sierpeckim szpitalu. Dlaczego nie w swoim?

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. DO KORYTA ????? #2783735 | 37.248.*.* 29 sie 2019 23:26

   YHY automat spowoduje ze przybedzie doktorow, a p. dyro nie pieprz pan farmazonow bo to doktory przychodza pana leczyc do pana gabinetu , a nie pan do nich chodzi do nich

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Lolesław #2783645 | 46.113.*.* 29 sie 2019 20:04

   Co to zmieni w obecnej sytuacji ? skoro danego bedzie przyjmowac 3 lekarzy ogólnych a 2 z nich bedzie na urlopie pff Panie włodarzu czym sie chwalisz wywalonymi złotówkami w jakis gadzet do niczego nie potrzebny?

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz