środa, 26 lutego 2020. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

OSP RZĘŻAWY OBRONIŁA TYTUŁ

2019-09-04 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-04 12:00:48)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Najlepsze gminne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego powiatu rywalizowały podczas Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Bezkonkurencyjni okazali się druhowie z Rzężaw, którzy zachowali tytuł powiatowych mistrzów.


W ubiegłą niedzielę, 1 września, na płycie głównej żuromińskiego stadionu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Strażacy-ochotnicy pod bacznym okiem sędziów rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej (7x 50m z przeszkodami) oraz ćwiczeniu bojowym. W lejącym się z nieba żarze o najlepszy wynik walczyło 7 drużyn: 5 męskich OSP oraz 2 kobiece.
Wśród płci pięknej lepsze od OSP Bieżuń okazały się druhny z Zielonej. Kluczowe w zwycięstwie okazało się ćwiczenie bojowe. Drużyna z Bieżunia miała problem ze sprzętem, co pogorszyło jej wynik. Obydwie drużyny zasługą na pochwałę, za ogromną determinację.
Prawdziwa walka odbyła się w kategorii mężczyzn. W rywalizacji z przedstawicielami gmin: Żuromin, Bieżuń, Kuczbork i Siemiątkowo (na zawodach nie stawiły się zwycięzcy gminnych zawodów z Lutocina i Lubowidza) stanęli zwycięzcy poprzednich Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, czyli Ochotnicza Straż Pożarna z Rzężaw. Mistrzowie byli bezlitośni dla konkurentów i obronili tytuł sprzed dwóch lat (powiatowe zawody odbywają się co dwa lata). Drugie miejsce zajęła OSP Siemiątkowo, trzecie OSP Karniszyn, czwarte OSP Poniatowo, piąte OSP Sarnowo.

Kacper Czerwiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB