Piątek, 15 listopada 2019. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

MOTOCYKLIŚCI Z WIELKIM SERCEM

2019-09-06 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-06 12:13:27)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Po raz pierwszy żuromińscy motocykliści zorganizowali w naszym mieście akcję krwiodawstwa „Motoserce”. Zebrano podczas niej 16,650 l krwi od 37 dawców. Atrakcji było co niemiara. Dopisała pogoda oraz miłośnicy motocykli.

Jak już pisaliśmy na łamach „Kuriera” pierwszy raz w Żurominie miała miejsce akcja krwiodawstwa „Motoserce”. Jej organizatorami są kluby motocyklowe zrzeszone przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Pierwsze „Motoserce” odbyło się w 2009 roku, do tej pory dzięki tej akcji zebrano ponad 30,5 tysiąca litrów krwi. W Żurominie organizacji przedsięwzięcia podjęli się motocykliści z klubów: „Boruta MC Poland” oraz „Moto Ósemka FG”. Obydwa kluby są zrzeszone przy KPKM.
Zainteresowanie akcją okazało się duże. Kolejka do krwiobusu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie nie malała przez cały czas. W rezultacie udało się zebrać ponad 16 litrów krwi od 37 dawców. Zarejestrowano o wiele więcej chętnych, lecz badanie lekarskie wykluczyło możliwość oddania przez nich ratującego życie płynu.
Ponadto mieszkańcy Żuromina mieli okazję podziwiać wspaniałe maszyny, na których przyjechali do parku przed ŻCK miłośnicy jednośladów. Chętni mogli spróbować w swoich sił na symulatorze jazdy na „jednym kole” oraz podziwiać stunt- ekstremalną jazdę na motocyklu. Do akcji włączyły się także służby mundurowe. Strażacy zaprezentowali w jaki sposób udziela się pomocy ofiarom wypadku (wydostanie ofiar z rozbitego pojazdu), a policjanci prezentowali wyposażenie radiowozów.
Organizatorzy „Motoserca” przygotowali dla krwiodawców atrakcyjne nagrody, które wręczono po zakończeniu poboru. Kolejną częścią imprezy był Festyn Rodzinny organizowany przez żuromiński magistrat.
KCKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB