Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

ŻUROMIŃSCY PSZCZELARZE Z PUCHAREM

2019-09-06 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-06 12:16:06)
Żuromińskie stoisko zostało docenione za najciekawszą ofertę

Żuromińskie stoisko zostało docenione za najciekawszą ofertę

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Właściciele gospodarstwa pszczelarskiego z Żuromina Andrzej i Danuta Stachyrowie zostali wyróżnieni podczas XXIII Pałuckich Targów Rolnych XVII Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Żninie. Doceniono ich za najciekawszą ofertę.

Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. W 2019 po raz trzeci odbyły się na terenie inwestycyjnym Grupy Arche (na placu dawnej Cukrowni Żnin) przy ul. Kl. Janickiego. Impreza gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, pszczelarskiej, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.
XXIII Pałuckie Targi Rolne i XVII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbyły się w dniach 24 i 25 sierpnia 2019 r. Impreza jest spotkaniem czołowych w Polsce przedsiębiorców zaspokajających potrzeby rolnictwa i innych branży, podczas której liczni zwiedzający na ponad 200 stoiskach mogą znaleźć interesującą ich ofertę.
Wieczorem pierwszego dnia Targów zwycięzcy konkursów na najlepsze ekspozycje zgromadzili się w sali konferencyjnej w kompleksie Cukrownia Żnin. Tam odbyła się gala, na której samorządowcy - partnerzy targów i ich organizatorzy wręczyli zwycięskie puchary tak hodowcom, jak i wystawcom w branżach rolniczych, okołorolniczych, szkółkarskiej, ogrodniczej, przemysłowej, motoryzacyjnej, doradczej, urządzeń AGD i spożywczej. Pałuckie Targi Rolne mają bowiem to do siebie, że można znaleźć tutaj prawie wszystko, co warto mieć w gospodarstwie, ale i w domu, czy na ogrodzie.
Gośćmi honorowymi gali byli patroni Targów lub ich przedstawiciele: posłanka Ewa Kozanecka, która reprezentowała tutaj Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Dariusz Kurzawa - wicemarszałek województwa, który reprezentował marszałka Piotra Całbeckiego.
Poszczególne puchary wręczali fundatorzy – głównie przedstawiciele samorządów województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego lub ich reprezentanci. Odbył się także bankiet przy dźwiękach muzyki, którą grał Robert Wojciechowski Band.
Puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Barcinie Janusza Wojtkowiaka za najciekawszą ofertę pszczelarską otrzymali Andrzej i Danuta Stachyrowie- Gospodarstwo Pasieczne Żuromin.
Podczas XXIII Pałuckich Targów Rolnych odbyła się także XVII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych.
Na Wystawie zaprezentowano inwentarz drobny: drób ozdobny, gołębie rasowe, króliki ras dużych, średnich i małych oraz ptactwo egzotyczne. Zainteresowanie zwiedzających było duże. Oprócz konkursowej oceny zwierząt przeprowadzono też transakcje sprzedaży i kupna prezentowanych okazów.
Zaprezentowane zwierzęta wzięły udział w konkursie, który wyłonił czempionów i wiceczempionów wystawy. Oceny odbyły się pierwszego dnia targów. Króliki rasowe oceniały Lilianna Beszczyńska i Agnieszka Brzezińska z Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt w Warszawie. Natomiast drób ozdobny i gołębie oceniła komisja w składzie: Mirosław Banaszak z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy, Kamil Mączkowski - sędzia Polskiego Związku Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza oraz Anna Mońko z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Komisja przystąpiła do oceny zaraz po otwarciu imprezy i dzięki temu już po południu poznaliśmy zwycięzców.
Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik, Grupa Arche z Warszawy, Urzędu Miejskiego w Żninie oraz Zofii Kozłowskiej - rolnika z Januszkowa.
Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2002 - w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie i Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
Oprac. Kacper Czerwiński


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. misio #2787218 | 79.187.*.* 6 wrz 2019 16:01

    Super miodek!!! Gratulacje dla Państwa Stachyra!!! Życzę kolejnych sukcesów!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz