Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

WYSTAWA DOKUMENTALNA W ŻUROMIŃSKIM CENTRUM KULTURY

2019-09-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-09 12:08:09)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Od piątku, 23 sierpnia, w ŻCK można oglądać wystawę fotografii dokumentalnej Arkadiusza Dziczka. Wiele z nich nagrodzono w międzynarodowych konkursach.

- Wystawa trafiła do nas dzięki mojej osobistej współpracy z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lidzbarku i plastykiem Zygmuntem Mężykowskim. Autora, pana Arka poznałam na czerwcowym plenerze fotograficznym w miejscowości Wery koło Lidzbarka – mówi Beata Sobieraj, plastyczka z ŻCK i opiekun wystawy. Jak dodaje, użyczono ją bezpłatnie.
Składa się ona ze zdjęć wykonywanych podczas podróży, z których wiele było nagradzanych w konkursach. Jak twierdzi sam autor, fotografia jest dla niego sposobem poznawania świata i opowiadania o nim. Odkąd pamięta fotografuje ludzi i emocje. Nie jest w stanie określić, czy jest podróżującym fotografem, czy fotografującym podróżnikiem. Odwiedził m.in. Czechy, Szwecję, Norwegię, Turcję, Ukrainę i Indie.
„Trekking po Himalajach, odwiedzenie Manali – „mekki” hipisów z lat 70., podróż do Dalamsali, wrót Tybetu, gdzie nauczał san Dalaj Lama, pobyt w Czarnobylu 20 lat po katastrofie jądrowej – to wszystko już za mną” – podkreśla Dziczek.
Wystawa dostępna będzie w Sali „Na piętrze” aż do 27 września.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB