Piątek, 15 listopada 2019. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

AUTOBUSY DOWIOZĄ DZIECI DO GMINNYCH SZKÓŁ

2019-09-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-09 12:09:56)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Siemiątkowski samorząd wybrał już w drodze przetargu firmę, która od września będzie dowozić dzieci do szkół gminnych w Siemiątkowie i Łaszewie.

Cenę 3,15 zł brutto za kilometr zaoferowała firma Jerzego Filipskiego z Żuromina i była to oferta korzystniejsza, niż drugiego oferenta, miejscowej Spółdzielni Kółek Rolniczych.
W pewnym momencie pojawił się jednak problem komunikacji gminy z resztą powiatu. Stanęła ona wręcz pod znakiem zapytania. Po wycofaniu się z rynku mławskiego przewoźnika sytuacja nie była ciekawa. Podczas ostatniej sesji rady Gminy 20 sierpnia wójt Piotr Kostrzewski prosił sołtysów o pomoc w zorientowaniu się, ile dzieci i innych mieszkańców potrzebuje dojechać codziennie w kierunku Bieżunia, Żuromina, czy Raciąża.
- W tej chwili powstał problem nie mamy żadnego połączenia autobusowego ani z Żurominem, ani w innym kierunku. Firmom musi się to opłacać – mówił podczas obrad wójt. Na szczęście po kilku dniach udało się problem rozwiązać. Pojawił się prywatny przewoźnik, który takowe linie autobusowe otworzył, a co za tym idzie, będzie dowoził zainteresowane osoby m.in. w kierunku Żuromina.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB