Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

MONITORING ODPOWIEDZIĄ NA WANDALIZM W MIEŚCIE

2019-09-11 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-11 14:38:55)
Nowe kamery mają poprawić bezpieczeństwo (fot.internet)

Nowe kamery mają poprawić bezpieczeństwo (fot.internet)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Gmina i Miasto Żuromin przygotowuje się do zainstalowania nowych kamer w mieście. Możliwe, że sieć monitoringu będzie rozwijana w kolejnych latach.

Ostatni akt wandalizmu w parku przy ulicy Lidzbarskiej wywołał dyskusję na temat rozwoju sieci monitoringu w Żurominie. Miasto zabezpieczyło w tym roku na ten cel 150 tysięcy złotych. Okazuje się, że potrzeby są zdecydowanie większe. Podczas ostatniego posiedzenia komisji bezpieczeństwa debatowali w tej sprawie radni, wiceburmistrz Michał Bodenszac oraz dyrektor Żuromińskiego Centrum Kultury.
Potrzebę zainstalowania dodatkowych kamer zgłosił dyrektor ŻCK Janusz Kuklewicz. Tłumaczył radnym, że kamery, którymi obecnie dysponuje ŻCK, pozostawiają wiele do życzenia. Poza tym w jego ocenie jest ich za mało. Kuklewicz mówił, że młodzież regularnie przenosi ławki na schody zarządzanej przez niego placówki i dzieją się tam różne rzeczy. Pracownicy ŻCK zazwyczaj po nocnych „wojażach” młodzieży zastają puste butelki, niedopałki, łupinki słonecznika i inne śmieci. Żeby ukrócić ten proceder ŻCK przestawiło w to miejsce trzy drewniane rzeźby (te sławne, które toczył się spór).
- Myślę, że rzeźby spełniły swoją rolę - ocenił ten ruch Janusz Kuklewicz. - A kiedy zostaną usunięte to znowu wrócą ławki- dodał.
Dyrektor się nie mylił, bo kiedy rzeźby zostały zabrane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Żuromińskiej (3 września), to wieczorami na schodach ŻCK zaczęły pojawiać się ławki.
- Byłoby to dobre, żeby miasto zacząć monitorować- przekonywał wszystkich Kuklewicz. Tłumaczył radnym, że w Lidzbarku, którego jest mieszkańcem, stworzono centrum monitoringu. Pomaga ono w wykrywaniu różnych wykroczeń i przestępstw.
Wiceburmistrz Michał Bodenszac odpowiedział, że w tegorocznym budżecie miasto ma zabezpieczone 150 tysięcy złotych właśnie na taki monitoring. Planowano skupić się na zamontowaniu kamer w okolicach targowiska przy ulicy Zwycięstwa i okolicach ulicy Lidzbarskiej.
- Czy to znacząco poprawi bezpieczeństwo? Trudno powiedzieć, na pewno trochę- uważa Bodenszac. - Mamy jeszcze 4 miesiące tego roku, mamy nadzieję, że uda się to zadanie zrealizować- dodał.
Czy podczas prac nad budżetem na kolejny rok władze Żuromina postanowią wygospodarować kolejne środki na rozbudowę sieci monitoringu? Tego jeszcze nie wiadomo, ale na pewno odbędzie się w tej sprawie kolejna dyskusja. Jak mówił wiceburmistrz, jednym z lepiej monitorowanych obiektów w Żurominie jest obecnie stadion miejski. Tam kamery spełniają swoja rolę doskonale, bo od kiedy je zamontowano, skończyły się również akty wandalizmu.

Kacper Czerwiński
Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. JJarek #2790927 | 37.248.*.* 14 wrz 2019 22:20

  Oooo jaki " sierota " się jeden znalazł .Tyle osób wiedziało wcześniej odarmowych biletach a ten jeden nic. Najlepiej Rejmusa obwiniać, kkóry swoja wejściówke by oddal jakby ktoś ładnie poprosił.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Wew #2790926 | 37.47.*.* 14 wrz 2019 22:19

   A gdzie Pani burmistrz, nie zaprosili z Grzesiem?

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Henio #2790851 | 37.47.*.* 14 wrz 2019 19:04

   Rejmus dzwonil po znajomych i rozdawał bilety na kabaret Przypadkowy widz nie był w stanie dostać biletu

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Janek #2790797 | 37.248.*.* 14 wrz 2019 15:58

    Za przeszło godzinę rozpoczyna się kabaret w hali przy liceum. I bardzo dobrze że urząd marszałkowski przekazał darmowe bilety dla ludzi. Najgorsze jest to, ze opozycja pewno nie może już się doczekać żeby skrytykować Pana Staroste że lansuje sie przy okazji tych darmowych biletów bedąc kandydatem na posła. Coś czuję że bardzo opozycja sie zawiedzie. Pan Starosta jest xahonorowy i inyeligentny żżeby na taki tani numer chciał wyborców pozyskać.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    1. Lolesław #2790655 | 46.113.*.* 14 wrz 2019 08:07

     Proponuję też oświetlenie i monitoring ul jasnej ,oraz spacer ta ulica w godz wieczornych

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (21)