środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

KRADLI W ŻUROMINIE, WPADLI W BIEŻUNIU

2019-09-16 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-16 12:51:27)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ W miniony weekend dwóch mężczyzn próbowało się włamać do namiotu usytuowanego przy jednym z supermarketów na terenie Żuromina. Chcieli ukraść z niego cenne przedmioty. Wpadli podczas kolejnej akcji w Bieżuniu.

O włamaniu natychmiast powiadomiono policję. Funkcjonariusze zastali na miejscu rozciętą ścianę namiotu. Niestety sprawcom udało się oddalić z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze szybko zabezpieczyli ślady i dowody, w tym monitoring, na którym widać było czym poruszali się włamywacze. Prócz tego na nagraniu wyraźnie widoczna była sylwetka jednego ze sprawców.
Jeszcze tego samego dnia, dyżurny policji w Żurominie skierował mundurowych na interwencję do Bieżunia, gdzie uwagę mieszkańców zwróciło swoim zachowaniem dwóch mężczyzn. Po wylegitymowaniu okazało się, że obydwaj mężczyźni są spoza powiatu żuromińskiego.
- To zaintrygowało funkcjonariuszy oraz wzbudziło dociekliwość dyżurnego jednostki. Jak się za moment okazało intuicja policjantów znów nie zawiodła. Przy mieszkańcach powiatu sierpeckiego i bartoszyckiego funkcjonariusze znaleźli nowe elektronarzędzia – informuje nas rzecznik policji, mł. asp. Tomasz Łopiński.
Jak się okazuje, całe to zdarzenie jeszcze bardziej wzbudziło zainteresowanie dyżurnego żuromińskiej policji, który połączył fakty z Bieżunia z sytuacją zaistniałą wcześniejszej nocy w Żurominie. Szybko okazało się, że jeden ze sprawców odpowiada wizerunkowi z zabezpieczonego monitoringu. Zgadzał się również pojazd, którym przemieszczali się mężczyźni.
- Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, celem wyjaśnienia sprawy. Jeden z mężczyzn próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy co do danych osobowych, podając się za przyrodniego brata – dodaje rzecznik.
Mężczyźni, zarówno 28-latek, jak i 30-latek, usłyszeli już zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży z włamaniem. Dodatkowo 30-latek z powiatu bartoszyckiego odpowie za wprowadzanie w błąd co do podawania fałszywych danych i używania danych innej osoby.
- Sąsiednie jednostki policji również zainteresowały się zatrzymanymi mężczyznami i przejęły je do swoich dyspozycji z uwagi na fakt, iż odnotowały na swoim terenie podobne zdarzenia – kończy mł. asp. Tomasz Łopiński.
Decyzją prokuratora zastosowane zostały środki zapobiegawcze wobec mężczyzny w postaci dozorów policyjnych.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB