Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

REALNA SZANSA URATOWANIA BIEŻUŃSKIEGO PAŁACU

2019-09-16 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-16 12:55:22)
Burmistrz Andrzej Szymański jako pierwszy podjął temat potrzeby ratowania pałacu

Burmistrz Andrzej Szymański jako pierwszy podjął temat potrzeby ratowania pałacu

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Być może niszczejący od lat pałac Zamoyskich w Bieżuniu doczeka się w końcu najpierw wykupu, a potem remontów i odrestaurowania.

- Przygotowywana jest koncepcja zagospodarowania tego terenu przez skansen sierpecki. Ona będzie zgłoszona do marszałka jako koncepcja, która ma stanowić pewnego rodzaju podwaliny pod przygotowanie budżetu na następny rok odnośnie wykupu tego terenu – poinformował radnych burmistrz Andrzej Szymański podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Bieżuniu we wtorek, 3 września.
- Jesteśmy o krok dalej, jest już mowa o przeznaczeniu. Mam nadzieję, że pan przewodniczący i ja będziemy mieli satysfakcję taką, że nie zostanie to zmarnowane – dodał.
- Pan burmistrz zaczął rozmawiać o pałacu jeszcze w tamtej kadencji. Coś się dzieje, jest jakaś nadzieja, że ten pałac wreszcie nie będzie rujnowany, że zostanie wykupiony. Uważam, że im więcej będziemy rozmawiać na te tematy, apelować czy to do powiatu, czy do województwa, to może coś zyskamy dla Bieżunia – dodał obecny na obradach Zygmunt Liszewski, dawniej przewodniczący bieżuńskiej rady, dziś członek zarządu powiatu.
AO
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB