Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

PRZYDUCHA ZABIŁA RYBY W STAWIE

2019-09-20 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-20 12:00:26)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ W weekend w stawie w Przeradzu Małym odkryto najpierw kilkanaście, a potem już setki śniętych ryb. Choć badania niczego nie wykazały, mieszkańcy podejrzewali, że ktoś je zatruł.

W niedzielę mieszkańcy wsi zaalarmowali zarówno policję, wójta gminy, jak i pracowników weterynarii. W wiejskim stawie w zielonej wodzie pływało mnóstwo śniętych ryb. Nad zbiornikiem unosił się nieprzyjemny odór. Zebrało się kilku mieszkańców miejscowości. Wszyscy przyglądali się i dyskutowali, co mogło się stać.
Część martwych ryb zauważono w wodzie już w sobotę. Alarm podniesiono jednak dzień później. Przybyli nad staw strażacy ochotnicy z Lutocina przy pomocy łodzi wyłowili martwe ryby. Pierwsze oględziny wykonane już na miejscu nie wykazały chorób.
- Wójt złożył oświadczenie, że we wsi znajduje się zbiornik retencyjny, służący do zbierania wody opadowej, w którym był bardzo niski poziom wody. Nastąpiła przyducha ryb – poinformował nas wczoraj rzecznik żuromińskiej policji mł. asp. Tomasz Łopiński. Tym samym włodarz Lutocina Jacek Kołodziejski nie złożył zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia jakiegokolwiek przestępstwa.
Należy jednak pamiętać, że niski stan wód w zbiornikach nie jest spowodowany jedynie suszą. Ze względu na dużą ilość pestycydów i innych substancji, które trafiają do gleby poprzez nawożenie pół i wywożenie na nie gnojowicy zbiorniki zwyczajnie zarastają.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB