Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

SŁUŻBA ZDROWIA NAJBARDZIEJ INTERESUJE POLAKÓW

2019-09-24 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-24 15:12:20)
Politycy Koalicji Obywatelskiej mówili o problemach powiatowych szpitali.

Politycy Koalicji Obywatelskiej mówili o problemach powiatowych szpitali.

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Politycy Koalicji Obywatelskiej w ubiegły czwartek zorganizowali konferencję prasową przed żuromińskim szpitalem. Dotyczyła ona kondycji służby zdrowia.

Zdaniem polityków KO wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości tzw. sieć szpitali zwyczajnie się nie sprawdziła. Posługując się przykładem żuromińskiego szpitala mówili o tym, jakie efekty przyniosła powiatowym placówkom. W porównaniu do innych szpitali w Polsce w naszym tragedii jeszcze nie ma, ale władze powiatu wspólnie z dyrektorem podkreślają od pewnego czasu, że pieniędzy zaczyna wystarczać jedynie na bieżące funkcjonowanie. O większych inwestycjach można zapomnieć.
W tej sprawie w ubiegły czwartek przed żuromińskim szpitalem została zorganizowania konferencja prasowa. Przygotowali ją: poseł Marcin Kierwiński, wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz dyrektor ciechanowskiej delegatury urzędu marszałkowskiego Rafał Woźnowski.
- Wszystkie szpitale powiatowe notują dramatyczne problemy finansowe, czas wycofać się ze złej reformy, jaką była sieć szpitali. Czas wprowadzić inne rozwiązania. To co dziś proponuje PiS przyniesie taki efekt, że za dwa lata Polacy nie będę mieli gdzie się leczyć - mówił poseł Marcin Kierwiński.
- Małe szpitale powiatowe nie przetrwają. Mówimy bardzo jasno, czas zacząć reorganizować służbę zdrowia. Po pierwsze należy zwiększyć na nią nakłady- dodał Kierwiński.
Głos w sprawie szpitali zabrał również wicemarszałek Wiesław Raboszuk, który poinformował, że samorząd województwa bacznie się przygląda kondycji służby zdrowia w powiatach.
- Szpitale coraz częściej się zadłużają. Czy samorządy mają zacząć myśleć o ich likwidacji? To jest niedopuszczalne. Nakłady na służbę zdrowia muszą zostać zwiększone - apelował Wiesław Raboszuk.

Kacper Czerwiński

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dddd #2798561 | 157.25.*.* 2 paź 2019 11:24

  A może Kurier przetłumaczy publikację Pana dr Białczaka ;-)) Również o szpitalnictwie w Powiecie Żuromin. Ukazała się w jęz. angielskim w Jurnal of Education, Health and Sport. Link http://ojs.ukw.edu.pl/index.php/johs/art icle/view/6434/8126

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. New. #2797193 | 185.253.*.* 29 wrz 2019 14:19

  Pozostaje ubolewać, że nasz powiat nie będzie mieć przedstawicielstwa w Parlamencie w postaci mieszkańca powiatu, znającego jego bolączki. Sąsiedzi mogą mieć, my zaś nie możemy się dogadać ze sobą. Szkoda, bo o większości spraw będą decydować inni za nas. Czy ktoś o coś nas pytał kiedykolwiek? Wybory nie są przymusem, są szansą dla naszych kandydatów i nas samych. Brakuje tej świadomości w tej kampanii. Cała retoryka sprowadza się do totalnej konfrontacji dwóch największych jej uczestników. Dziwię się, że nasi kandydaci nie chcą sięgać po nasze głosy i ich potencjał. Naganiają partiom politycznym a nie sobie. W swoich i tak nielicznych wystąpieniach nie ani słowa o naszych problemach i propozycjach ich rozwiązania. Dlatego nie wiem czy w ciągu następnych lat coś w sprawie np. szpitala ulegnie poprawie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Japa #2797131 | 83.24.*.* 29 wrz 2019 11:32

   PiS obieca ze jak ich wybierzemy może za 2 , 3 kadencję będzie lepiej. Ciekawe czy już w następnym roku szpitala nam nie zamkną.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Szczęśliwa #2796628 | 5.173.*.* 27 wrz 2019 18:33

    PO CZTERECH LATACH RZĄDÓW PiS MAFIA LEKOWA JAK BYŁA BEZKARNA TAK JEST NADAL BEZKARNA. PO CZTERECH LATACH POZIOM LECZENIA W ŻUROMIŃSKIM SZPITALU PODNIÓSŁ SIĘ DO NIESPOTYKANEJ W POLSCE JAKOŚCI. LEKARZY PERSONELU PRZYBYWA W ZAWROTNYM TEMPIE. WYLECZALNOŚC POPRAWIŁA SIĘ NIEWYOBRAŻALNIE. ŚMIERTELNOŚĆ SPADŁA DO MINIMUM. PASMO NIEKOŃCZĄCYCH SIĘ SUKCESÓW. OCZYWIŚCIE PRZY WSPARCIU LOKALNYCH DZIAŁACZY PSL-u. PO NASTĘPNYCH CZTERECH LATACH BĘDZIEMY NAJLEPSZYM SZPITALEM W POLSCE. POWODZENIA.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    1. A. #2796550 | 185.253.*.* 27 wrz 2019 14:39

     Z cyklu tłuste warszawskie koty w Żurominie. Jak trzeba zebrać szabelki przed wyborami to im nawet smród nie przeszkadza i raz na kilka lat zabłądzić do nas. Dobrze, że jeden z panów kandydatów jest filozofem bo w szpitalu jeszcze filozofa nie. Dobrze byłoby biuro takiego posła tam otworzyć, kolejki by były dłuższe niż do niejednego specjalisty....

     Ocena komentarza: warty uwagi (47) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (27)