Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

POTRĄCIŁA PIESZEGO. BYŁ NIEWIDOCZNY?

2019-09-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-25 12:04:41)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ Żuromińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę na trasie Kliczewo Duże – Olszewo. Potrącony tam pieszy trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, ok. godz. 20.30 poza obszarem zabudowanym. Policjanci ustalili, że 39-letni mężczyzna wracał do domu pieszo. Uderzyło w niego audi jadące od Kliczewa w kierunku Żuromina. Za kierownicą samochodu siedziała 68-letnia mieszkanka powiatu żuromińskiego.
Wskutek wypadku mężczyzna doznał obrażeń ciała wymagających hospitalizacji. 39-latek przewieziony został do szpitala w Żurominie.
- Kierująca samochodem była trzeźwa. Od pieszego pobrana został krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia – informuje rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński. Rzecznik podkreśla jeszcze jedną ważną rzecz w związku z tym wypadkiem.
- Na pewno zabrakło elementów odblaskowych u pieszego, które musi mieć każdy pieszy poruszający się poza obszarem zabudowanym w porze od zmierzchu do świtu, umieszczone w miejscu widocznym dla kierowcy. Przepis ten obowiązuje od 31 sierpnia 2014 roku – podkreśla mł. asp. Tomasz Łopiński.
Policja apeluje: dzień staje się już coraz krótszy, szybciej zapada zmrok. Przepisy mówią wyraźnie, że po zmroku należy nosić elementy odblaskowe. Pieszy w takich okolicznościach jest widoczny z daleka.
AO


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Japa #2799705 | 83.24.*.* 4 paź 2019 22:08

    Rzecznik policji nic nie mówi jak doszło do wypadku , po której stronie jezdni. To ,że pieszy powinien nosić elementy odblaskowe poza terenem zabudowanym jest dobrym posunięciem. Ustawodawca powinien jeszcze wprowadzić obowiązek jazdy w kamizelkach odblaskowych poza terenem zabudowanym dla rowerzystów , motorowerzystów całodobowo, Wówczas są oni widoczni zarówno w czasie dnia jak i po zmroku, Kto jeździ rowerem i myśli za kilka złotych jest bezpieczny na drodze. Ale sa tacy, którzy nie myślą i narażają siebie i innych na wielkie niebezpieczeństwo.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ko...MENDA #2798543 | 5.172.*.* 2 paź 2019 11:06

    A NA OSIEDLU WYZWOLENIA BLOKI TEŻ NALEŻY NOŚIC ODBLASKI BO CIEMNO JAK W DU/IE U MURZYNA

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)