Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

WIATR URWAŁ ŚMIGŁA

2019-10-03 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-03 12:14:07)
Maszt na pierwszy rzut oka wydaje się być mocno uszkodzony

Maszt na pierwszy rzut oka wydaje się być mocno uszkodzony

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ Do groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na trasie z Zielonej do Osówki. Silny wiatr uszkodził przydrożną elektrownię wiatrową.

Na szczęście kierowca zdążył zauważyć, że na drodze coś leży i zahamował. Od razu wezwał na miejsce służby. – Urwały się dwa śmigła i wiatrak się przewróci, bo jest przekrzywiony. Śmigło nam spadło przed samochodem – napisał do naszej redakcji jadący samochodem mężczyzna.
– Droga została zablokowana, na miejscu pracują służby – powiadomił nas o godz. 20.30 rzecznik żuromińskiej policji mł. asp. Tomasz Łopiński. Jak dodał, szczęście w nieszczęściu, że nikt rzeczywiście nie wjechał w urwane śmigło, ani że nie spadło ono na jadące tam pojazdy, bo mogłoby dojść do tragedii. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Miejsce zabezpieczał zastęp PSP oraz ochotnicy z Zielonej.
We wtorek rano rzecznik żuromińskiej straży pożarnej bryg. Józef Dobies poinformował nas, że z wiatraka urwały się wszystkie śmigła. Jedno spadło na drogę, zaś pozostałe dwa na pobliskie pole. Cała konstrukcja wiatraka pochyliła się niebezpiecznie na jedną stronę.
- Inspektorzy nadzoru budowlanego sprawdzają sytuację na miejscu – powiadomiła nas we wtorek rano powiatowa inspektor nadzoru budowlanego w Żurominie Magdalena Brzostek. Od jej wyniku będzie zależało, co dalej stanie się z pochyloną konstrukcją. Na pewno miejsce zostanie zabezpieczone przed jakimkolwiek dostępem.
Rzeczywiście już w niedzielę prognozowano, że w poniedziałek w wielu rejonach kraju będzie wietrznie i deszczowo. Nikt jednak nie przypuszczał, że wiatr „powali” wiatrak.
AO


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ENERGETYK #2840765 | 5.172.*.* 28 gru 2019 18:20

  Teraz taki sam szajs nam sprzedają , nazywa się to FOTOWOLTANIKA , nikt tej technologii już nie stosuje na świecie ,ale magazyny pełne .Zeby wypchnąć ten szajs to nawet Unjia dopłaca , bo nie mają jak tego zutylizoweać .Ludzie kupujecje Fiata 126P czy starego Poloneza ,taki szajs montujecie na swoich dachach. Owszem fotowoltanika jest okj tam gdzie świeci słońce i w nowej technologii o wydajnośc kilka razy wiecej niż to co wam WCISKAJĄ pseudo firmy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kalifornia conaaaamuuurrrr #2830205 | 31.0.*.* 5 gru 2019 12:11

  W POLSCE SIĘ NIE DA!!!! Coraz więcej ludzi decyduje się na uniezależnienie od kopalnych źródeł energii, zastępując je ekologicznymi alternatywami, na czele z energetyką słoneczną. Przodują w tym Stany Zjednoczone, które w szczególnie nasłonecznionych rejonach Nevada, Utah czy Kolorado tworzą wielkopowierzchniowe elektrownie solarne z inteligentnymi panelami, podążającymi za słońcem na wzór kwiatu słonecznika. ALE TAM ŚWIECI SŁONECZKO.

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ENERGETYK #2830188 | 31.0.*.* 5 gru 2019 11:45

  To był stary złom z Dunskiego czy Norweskiego demobilu, sam uruchamiałem kilkanaście takich. Złom , Złom i jeszcze raz Złom nadzór budowlany nie powinien wogole tego odebrac . Teraz mamy modę na fotowoltanike i taki sam zlom oferuje się polskim klijentom którego na zachodzie nikt już nie chce kupować , a magazyny w chinach pełne. Wspólczuje inwestorom ktorzy myslą że produkują zieloną energię ,a za 10 lat bedą mieli czarną D-pe. Sprawnośc będzie 25% a utylizacja droższa od azbestu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Tomasz #2829960 | 83.9.*.* 4 gru 2019 20:46

  Przecież widać ze coś wyciakało z tego wiatraka hehe

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)