Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

MUZEUM CZEKA NA WIERSZE POETÓW

2019-10-03 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-03 12:06:18)
W Bieżuńskim muzeum znajduje się obraz z wizerunkiem poety

W Bieżuńskim muzeum znajduje się obraz z wizerunkiem poety

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Ruszył właśnie XXIV Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie od 3 do 5 wierszy o dowolnej tematyce, w trzech egzemplarzach, bądź czytelnego rękopisu do 31 października.

Konkurs skierowany jest do młodych poetów, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Jest on swoistą formą oddania czci jednej z najbardziej zasłużonych osób dla Bieżunia – Stefanowi Gołębiowskiemu ps. artystyczny „Jan Smutek”.
Organizowany od 24 lat Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 30 lat mieszkających lub uczących się w województwie mazowieckim. Celem przedsięwzięcia jest inspirowanie do aktywności i rozwoju twórczości poetyckiej wśród dzieci i młodzieży, pobudzanie do poznawania poezji, jako dziedziny sztuki i gałęzi literatury, zwłaszcza poezji współczesnych twórców Ziemi Mazowieckiej w tym Stefan Gołębiowskiego – bieżuńskiego poety, tłumacza Horacego, a także wybitnego wychowawcy młodzieży, założyciela i wieloletniego dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu. Konfrontacja twórczości poetyckiej, promowanie młodych twórców, w szczególności amatorskiej ekspresji artystycznej oraz krzewienie wśród dzieci i młodzieży idei patriotyzmu lokalnego, to główne intencje organizatorów.
Honorowy patronat nad projektem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie oraz Starosta Żuromiński, który ufundował również nagrody.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie od 3 do 5 wierszy o dowolnej tematyce, w trzech egzemplarzach, bądź czytelnego rękopisu do 31 października na adres bieżuńskiego muzeum (ul. Stary Rynek 19, 09-320 Bieżuń). Finał wraz z wręczeniem nagród odbędzie się w listopadzie.
AO
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB