środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

PIERWSZE STYPENDIA ROZDANE

2019-10-04 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-04 12:16:16)
Wójt Jacek Kołodziejski podkreślił, że nagrodzeni uczniowie to najlepsi z najlepszych

Wójt Jacek Kołodziejski podkreślił, że nagrodzeni uczniowie to najlepsi z najlepszych

Podziel się:

INFROMACJE\\\ W Lutocinie po raz pierwszy w historii samorządu przyznane zostały stypendia dla najlepszych uczniów gminnych szkół. Uroczystość zorganizowana 27 września w budynku byłego gimnazjum zgromadziła dumnych rodziców i zadowolonych uczniów.

A stypendia dostali uczniowie szkół w Przeradzu, Swojęcinie i Lutocinie: Paweł Witkowski, Antoni Wróblewski, Wiktoria Szatkowska, Julia Grzębska, Gabriela Grzębska, Adam Budka, Wiktoria Laskowska, Małgorzata Kruk, Izabela Kaliszewska, Gabriela Dobies, Natalia Szałkowska, Szymon Kaczmarczyk, Jakub Jaroszewski, Magdalena Budka, Radosław Budka, Weronika Olewnik, Natalia Rybicka, Barbara Żachowska, Julia Żydlewska, Maja Żydlewska, Patrycja Guzanek, Maja Szczesiak, Oliwia Miklewska, Julia Miklewska, Marta Kluskiewicz, Jakub Kluskiewicz, Daria Gajewska, Anna Borowska, Adam Borowski, Julia Dobies, Jakub Budka, Maja Kuchnicka, Hubert Jędrzejak, Julia Gałka, Joanna Jakubowska, Karolina Reda, Lena Górecka, Hubert Spychała, Bartłomiej Kapela, Maciej Lewandowski, Dominika Góralska, Lidia Czarnecka, Nikola Kalinowska, Wiktoria Pacholec, Aleksandra Pieczkowska.
Uczniowie ci przyszli na uroczystość wręczenia stypendiów z dumnymi rodzicami. Wszystkim, zarówno dzieciom i młodzieży, jak i rodzicom, podczas wręczania dokumentów i listów gratulacyjnych życzenia składali zarówno radni Rady Gminy w Lutocinie, jak i wójt Jacek Kołodziejski.
- Długo czekaliśmy na ten moment. Po raz pierwszy uczniowie otrzymują stypendia, które nie zależą od sytuacji materialnej rodziny, ale od własnego zaangażowania w naukę i zdobywanie wiedzy – podkreśliła przemawiając na wstępie spotkania dyrektor Zespołu szkół w Lutocinie Anna Paluszewska.
- 45 uczniów naszych placówek uzyskało średnią 5,2 i wyższą, kwalifikując się do otrzymania stypendium. To nie jest proste w dzisiejszych czasach znaleźć czas na naukę. Chciałem wam, uczniowie, pogratulować, jak i rodzicom, którzy mają w tym duży wkład. Pokłony dla nauczycieli i dyrektorów – powiedział z kolei wójt Jacek Kołodziejski. Przypomniał, w jaki sposób udało się wprowadzić w życie pomysł stypendium. Stwierdził, że warto się uczyć, bo może wśród nagrodzonych środkami finansowymi siedzi jakiś przyszły radny czy wójt, a może pani wójt.
Do rodziców i nauczycieli słowa uznania skierowali też przewodniczący rady Wojciech Jakub Góralski, podkreślając, że radni byli jednogłośni podczas głosowania nad uchwałą ustanawiającą stypendium oraz przewodniczący komisji oświaty Piotr Jakubowski.
- To bardzo dobra motywacja dla uczniów. Może wysokość nie jest nie wiadomo jaka, ale te 300 zł to dobry początek – podkreślił Jakubowski. Rodzicom gratulował satysfakcji z tego, że mają tak zdolne dzieci.
AO


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB