środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

UCZNIOWIE „PODRÓŻOWALI” NA GALAPAGOS Z ROBERTEM GONDKIEM

2019-10-07 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-07 12:06:33)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ 26 września uczniowie kl. 8 Szkoły Podstawowej w Lubowidzu odbyli fascynującą podróż do Ameryki Południowej. Zabrał ich w nią podróżnik Robert Gondek.

Tym razem tematem spotkania podróżnika, który już nie pierwszy raz gościł w powiecie żuromińskim, była Ameryka Południowa, a konkretnie dwa znajdujące się w niej kraje: Ekwador i Galapagos. – Nasz gość niezwykle interesująco opowiadał o gigantycznych żółwiach, iguanach, fregatach i głuptakach. Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć się, że Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce – relacjonuje nam bibliotekarka Joanna Wółkiewicz.
W niewiele mniejszym od Polski, położonym na równiku kraju znajdują się sięgające 6000 m n.p.m. ośnieżone wulkany, dzika i nieprzebyta dżungla, lasy deszczowe i piękne zabytkowe miasta. – Nasi czytelnicy mogli nie tylko posłuchać o tych niesamowitych miejscach, ale również zobaczyć na przepięknych zdjęciach pana Roberta – dodaje bibliotekarka. Po spotkaniu tradycyjnie był czas na pytania od czytelników, a także możliwość nabycia książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” oraz widokówki ze zdjęciami autora.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB