Niedziela, 15 grudnia 2019. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

INAUGURACJA BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY

2019-10-07 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-07 12:09:00)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ W piątek 27 września w LO w Żurominie odbyła się XVIII edycja inauguracji powiatowego roku szkolnego 2019/2020 pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas spotkania uczniowie z 21 szkół podstawowych z terenu powiatu mierzyli się z zadaniami takimi jak: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz jazda po torze rowerowym.
W konkursie praktyczno-teoretycznym z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej najlepsza okazała się Milena Krajewska ze Szkoły Podstawowej w Zieluniu, drugie miejsce zajęła Klaudia Przenajkowska ze Szkoły Podstawowej w Mleczówce, a trzecie Karolina Traczyk ze Szkoły Podstawowej w Bedzyminie.
W konkursie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego pierwsze miejsce zajęła Karolina Ulanowska z placówki w Sinogórze, za nią uplasował się Kacper Słomczewski ze Szkoły Podstawowej w Będzyminie, a trzecia była Wiktoria Filipska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie. Ze slalomem rowerowym najlepiej poradził sobie Igor Błaszkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Zieluniu, za nim znalazł się Kacper Drozdowski ze Szkoły Podstawowej w Sinogórze, a trzecie miejsce przypadło Natalii Pazikowskiej ze Szkoły Podstawowej w Syberii.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żurominie, a wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw poprawiający bezpieczeństwo na drodze ufundowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
Organizatorami XVIII edycji inauguracji roku powiatowego roku szkolnego 2019/2020 było Starostwo Powiatowe w Żurominie przy współudziale żuromińskiej policji, straży pożarnej oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie.
AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB