Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

MOBILIZACJA NA OSTATNIEJ PROSTEJ

2019-10-08 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-08 12:12:28)

Podziel się:

WYBORY\\\ Członkowie oraz sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego z powiatu żuromińskiego w ubiegłą środę spotkali się z liderem listy w okręgu 16, posłem Piotrem Zgorzelskim. Ludowcy zagrzewali się do walki w ostatnich dniach kampanii.

Kampania wyborcza dobiega końca. Już w niedzielę wybierzemy nowych posłów i senatorów. Kandydaci cały czas pracują. Zapewne do momentu ogłoszenia ciszy wyborczej odbywać się będą spotkania z mieszkańcami, a na płotach zawisną ostatnie banery. W ubiegłym tygodniu działacze oraz sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego spotkali się z liderem listy Piotrem Zgorzelskim oraz starostą żuromińskim Jerzym Rzymowskim, który również ubiega się o mandat posła.
- Kolega Piotr robi za lokomotywę listy, proszę zobaczyć jak wygląda lokomotywa w Polskim Stronnictwie Ludowym- mówił witając gościa wicestarosta Ireneusz Rejmus.
W swoim wystąpieniu Piotr Zgorzelski odnosił się między innymi do sondaży wyborczych, które w jego ocenie coraz bardziej kształtują, a nie badają opinię społeczną.
Mówił również, że z najnowszych badań wynika, iż najbardziej zmobilizowanym elektoratem są wyborcy lewicy, z kolei najbardziej zdemobilizowanym wyborcy PSL.
- Ludzie, którzy mogliby zagłosować na PSL oczekują pewnego impulsu, są to ludzie, którzy nie pójdą na wybory, albo zagłosują na PiS- mówił Zgorzelski. – Dlatego pracujemy nad tym, co można zrobić, żeby nasze naturalne grupy docelowe zmobilizować- dodał.
Poseł mówił również o sytuacji rolnictwa, gdzie jak powiedział w mediach publicznych przedstawiana jest tylko „propaganda sukcesu”, a o rzeczywistych problemach nie mówi się wcale. Dalej Zgorzelski przedstawił kilka punktów z programu wyborczego PSL dotyczącego m.in. ułatwień dla przedsiębiorców, czy edukacji. Do spraw związanych z działalnością samorządów i ich sytuacji odniósł się z kolei starosta Jerzy Rzymowski. Mówił przede wszystkim o tym, że dla powiatu żuromińskiego jest bardzo ważne, aby w końcu w parlamencie zasiadał jego przedstawiciel. Zaznaczył, że podoba mu się postulat koalicjanta ludowców Pawła Kukiza, który jest zwolennikiem jednomandatowych okręgów wyborczych.
- W naszym okręgu wyborczym jest 10 powiatów i 10 mandatów, statystycznie jeden mandat na powiat, ale sami wiemy, że po kilka mandatów przypadnie dla Ciechanowa i Płocka- mówił Jerzy Rzymowski.
- Kandyduję dlatego, że nie podoba mi się obecna polityka rządu, szczególnie dotycząca dzielenia środków dla samorządów- powiedział.
Jerzy Rzymowski odniósł się między innymi do dofinansowań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, z którego powiat żuromiński obecnie nie otrzymał nic, mówił również o niedoszacowanych subwencjach oświatowych.
Spotkanie zakończyło się wspólną dyskusją sympatyków i członków PSL przy kawie i herbacie.

Kacper CzerwińskiKomentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jurek #2803599 | 37.47.*.* 14 paź 2019 11:51

  Najważniejsze że powiat ogarniamy. Udało się " wyrwać " kilku radnych z innych opcji i rządzimy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Irek #2803535 | 31.0.*.* 14 paź 2019 10:23

  To ilu mamy posłów z naszego regionu ??

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ktoś #2802027 | 83.12.*.* 9 paź 2019 13:50

  Wszyscy głosujcie na PIS. Pewnie czymś was kupią. Oglądajcie tylko TVP i Trwam i słuchajcie Radia Maryja. Przekazujcie datki dla Ojca Rydzyka.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xxxx #2801614 | 77.115.*.* 8 paź 2019 20:06

   Powszechnie wiadomo ze ludowcy jako w mniejszości politycznej do pisu będziemy zawsze marginalizowani ? Jesli PiS wygra ? I co może pomóc podskakiwanie takich peeselowcow w kraju? nic. ja nie jestem zwolennikiem pisu ale na pewno nie peeselowcow? Ci panowie to wyglądają jako statyści a nie ludzie którzy są gotowi do jakiejkolwiek walki o nasz teren w sejmie bo i tak będą marginalizowani.

   Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Obserwator #2801399 | 83.28.*.* 8 paź 2019 14:15

   Czemu panie redaktorze nie pisze Pan o pięknej uroczystości w Zieluniu zorganizowanej przez mieszkańców ? Przecież Pan był. Czy przyczyną była obecność Ministra Rolnictwa Rafała Romanowskiego i Pani poseł Anny Cicholskiej z Prawa i Sprawiedliwości ? Niedziela 6 października 2019 roku w Zieluniu, to przykład warty pochwały ludzi, którzy pamiętają o swoich bohaterach. Pozdrawiam Zielunia i gratuluję postawy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (10)