Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

ŚWIĘTO WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW W POLSCE

2019-10-08 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-08 12:16:55)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ 20 września 2013r. Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione dla najmłodszych.

Ma się przyczynić do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W całym powiecie tego dnia przedszkolaki mają więc swoje święto. W Przedszkolu Samorządowym w Lutocinie obchody Dnia Przedszkolaka zorganizowano w poniedziałek 23 września.
Najpierw życzenia wszystkim przedszkolakom złożyła wicedyrektor Zespołu Szkół Bożena Janicka. Życzyła im beztroskiej zabawy i wspaniałych wrażeń związanych z atrakcjami, jakie na ten dzień zaplanowano. Dzieci bawiły się z Myszką Mini i brały udziału w zawodach sportowych przygotowanych przez wychowawczynie: rzucały do celu, chodziły z woreczkami na głowie, skakały w workach, przenosiły jajka na łyżkach, budowały wieże z klocków, chodziły po "kamykach", uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, rysowały kredami na asfalcie.
Nie zabrakło także wyścigów na jeździkach, hulajnogach czy gokartach. Radość, śmiech i głośny doping uczestników zaplanowanych konkurencji sportowych świadczyły o wspaniałej zabawie. Jednak największą atrakcją sfinansowaną z funduszu Rady Rodziców i zarazem niespodzianką dla dzieci okazały się ogromna dmuchana zjeżdżalnia oraz urządzenie do rywalizacji "Dart", z których dzieci korzystały z radością. Na zakończenie święta przedszkolaki otrzymały słodkości oraz baloniki.
AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB