Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

AUTORSKIE SPOTKANIE W LUBOWIDZU

2019-10-08 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-08 12:18:29)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ 20 września w lubowidzkiej bibliotece odbyło się spotkanie z Marcinem Koziołem, autorem wielu interesujących książek dla młodzieży i dorosłych okazało się bardzo ciekawe.

Kozioł napisał m. in. „Stajnię pod tęczą” czy serię książek o wombacie Maksymilianie. Słuchaczami zorganizowanego przez Bibliotekę Gminną spotkania byli uczniowie z klasy 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej w Lubowidzu.
- Tematem przewodnim naszego spotkania była książka pt. „Skrzynia Władcy Piorunów”, czyli lektura szkolna dla klas 4-6. To kryminał z wieloma zwrotami akcji, książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek, zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli dla młodszych nastolatków – informuje nas bibliotekarka Joanna Wółkiewicz.
Na początku autor w bardzo ciekawy i interesujący sposób wprowadził wszystkich w świat Julii, jej przyjaciela Toma oraz ich pomocnika Biszkopta. Współczesna akcja splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej, w dniu narodzin Nikoli Tesli. Wszystko, czego można się dowiedzieć o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy, zwanego Władcą Piorunów, jest prawdą.
- Na koniec spotkania dzieci wraz z naszym gościem wykonały doświadczenie z wykorzystaniem kuli plazmowej i żarówki i choć na chwilę mogli się stać władcami piorunów – kończy relacje Wółkiewicz.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB