Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

PRZEDSZKOLAKI I MUZYKA

2019-10-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-09 12:34:26)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Dzień Muzyki obchodzimy jest na całym świecie 1 października od roku 1975. Zainicjowany został przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO.

Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.
Tego dnia w przedszkolu w Lutocinie, z inicjatywy dyrektor Bożeny Janickiej, pojawili się członkowie Orkiestry Dętej przy OSP w Lutocinie, tj. dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Lutocinie, które grają w orkiestrze wraz ze swoim kapelmistrzem Dariuszem Szczesiakiem. Młodzi muzykanci przybyli ze swoimi instrumentami, które wszystkim pokazywali. Dodatkowo każdy członek orkiestry dał krótki popis gry solowej, a na koniec wszyscy zagrali wspólnie. I tak Gosia Wilary zagrała na saksofonie, Kuba Szczesiak na trąbce, Wiktoria Pacholec na werblu, a Dominika Góralska na klarnecie. Na drewienkach, grzechotkach i marakasach akompaniowały im wszystkie dzieci z przedszkola.
Podczas spotkania kapelmistrz Dariusz Szczesiak opowiedział również o podstawowych umiejętnościach, jakie powinien posiadać kapelmistrz, o swoich obowiązkach, a także zademonstrował, jak powinno się posługiwać buławą, czyli specjalnym narzędziem do dyrygowania orkiestrą. Każdy mógł też z bliska obejrzeć przyniesione przez muzykantów instrumenty.
AO


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB