środa, 20 listopada 2019. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

ŻUROMIŃSKA DWÓJKA EKOSZKOŁĄ

2019-10-10 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-10 12:04:42)
Kuba wraz z rodzicami, dyrektorem i wicedyrektorem szkoły po gali wręczenia nagród w Kampinosie

Kuba wraz z rodzicami, dyrektorem i wicedyrektorem szkoły po gali wręczenia nagród w Kampinosie

Podziel się:

INFORMACJE\\\ 4 października w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród II edycji konkursu „EKOSZKOŁA”. Nagrodę odebrali tam przedstawiciele żuromińskiej Szkoły Podstawowej nr 2.

Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, w którego imieniu udział w wydarzeniu wziął Szef Gabinetu Politycznego Przemysław Bednarski. W uroczystości uczestniczyła również Dorota Skrzypek Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Rafał Romanowski Wiceminister Rolnictwa oraz Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosław Markowski, Prezes WFOŚiGW w Warszawie Anna Król oraz Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka.
Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja działań związanych z edukacją ekologiczną i ochroną środowiska prowadzonych w szkołach podstawowych oraz kreowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska.
- Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w naszym konkursie „EKOSZKOŁA” udowodniły, że zależy im na tym, żebyśmy żyli w czystym i zdrowym środowisku. Jestem pod wielkim wrażeniem świadomości ekologicznej jaką się dzieci wykazały. Jest ona naprawdę imponująca. Udowodnili to swoimi bogatymi w wyobraźnię pracami, które obrazują w sposób jasny i przejrzysty na czym powinna polegać ochrona przyrody. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, a laureatom gratuluję – powiedziała podczas gali wręczenia Anna Król, Prezes WFOŚiGW w Warszawie. - Chciałabym również podziękować opiekunom i nauczycielom za Ich trud i poświęcenie w pracy z dziećmi- dodała.
Konkurs realizowany był w dwóch kategoriach: uczniowie klas I-III szkół podstawowych przygotowywali prace plastyczne, a klas IV-VIII- fotografie. Każdy uczestnik miał przygotować maksymalnie trzy prace plastyczne bądź trzy fotografie. Nagrodzone prace plastyczne są wykonane dowolną techniką przy użyciu w szczególności surowców wtórnych lub przedmiotów pochodzenia naturalnego. Ich tematyka odzwierciedla dotychczasowe działania szkoły na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.
Kapituła konkursowa przyznała 10 miejsce pierwszych, 9 drugich i 8 miejsc trzecich. Oprócz nagród rzeczowych Zarząd WFOŚiGW w Warszawie przyznał nagrody specjalne w postaci Ekobonów o wartości 5000 dla szkół, których uczniowie zostali laureatami konkursu za działalność na rzecz ochrony środowiska i kształtowanie postaw proekologicznych.
Jedyną szkołą z powiatu żuromińskiego, która znalazła się w gronie nagrodzonych, jest żuromińska Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego.
- Uczniowie klasy 1b i 2a pod kierunkiem Katarzyny Kruszyńskiej oraz Olgi Kocieli przedstawiły w formie plastycznej, z wykorzystaniem surowców wtórnych, swoją wizję ekologicznej szkoły. Nagrodą był czek o wartości 5000 zł – informuje nas dyrektor placówki Piotr Babiuch. Jak wyjaśnia, uczeń klasy 2a Jakub Dobies zajął w konkursie III miejsce. Regulamin konkursu zakładał, że nagrodę otrzymują te szkoły, których uczniowie zajęli I miejsca, ale żuromińska „Dwójka” specjalną nagrodę otrzymała za to, że nadesłała największą ilość prac spośród wszystkich uczestników konkursu. Do placówki trafił czek na 5 tys. zł.
- Cieszę się, że tak wielu naszych uczniów zaangażowało się w ten konkurs. Dziękuję paniom nauczycielkom za zmotywowanie swoich wychowanków – mówi dyrektor Piotr Babiuch. Słowa podziękowania dyrektor szkoły kieruje również do rodziców Kuby, za zaangażowanie i obecność na gali wręczenia nagrody.
AO
Fot. SP nr 2

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. piko #2802562 | 79.187.*.* 10 paź 2019 13:13

    Kolejny w krótkim odstępie czasu sukces dyrekcji, nauczycieli i uczniów ze SP nr 2. Serdeczne gratulacje. Takim nauczycielom należy się nagroda - okazja blisko: Dzień Nauczyciela tuż, tuż. Brawo!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)