Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

LICEALIŚCI ZBIERAJĄ PLUSZAKI DLA DZIECI

2019-10-10 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-10 12:06:28)
Licealiści zbierający misie dla chorych dzieci wraz ze swoimi opiekunkami Martą Liszewską i Jolantą Kosek-Woźnowską

Licealiści zbierający misie dla chorych dzieci wraz ze swoimi opiekunkami Martą Liszewską i Jolantą Kosek-Woźnowską

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. M. Dąbrowskiej w Żurominie organizuje zbiórkę nowych zabawek i książek dla małych pacjentów Centrum Onkologii w Gliwicach.

- Ogólnopolska akcja nazywa się „Daj misiaka dla dzieciaka”. Chcemy w niej wziąć udział, pomóc – informuje nas jeden z licealistów Mateusz Zboiński. Jak tłumaczy, w ośrodku rocznie ok. 100 dzieci uczestniczy w radioterapii. – Dzieci, a tak naprawdę ci wielcy bohaterowie podczas radioterapii każdego dnia podejmują kolejne etapy trudnej walki z chorobą nowotworową. Zebrane zabawki pomogą im znieść czas rozłąki z najbliższymi i ukazać świat bardziej przyjaznym. Za ich odwagę chcemy je nagrodzić i wywołać uśmiech na twarzy. Powtarzając za Januszem Korczakiem „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – dodaje opiekunka grupy licealistów, nauczycielka Marta Liszewska.
Jedynym warunkiem akcji jest to, że zabawki muszą być nowe, bo takie są wymogi sterylności. Zabawki można przynosić do liceum w Żurominie do końca października osobiście lub przekazać je przez uczniów.
- Serdecznie zachęcamy mieszkańców naszego miasta i okolic do wsparcia tej pięknej akcji. Pokażmy, że pomaganie jest proste – dodaje Liszewska. – Każdy może przynieść pluszaka i wesprzeć nas, a tak naprawdę chore dzieci – kończy Zboiński.
Licealiści obiecują opowiedzieć nam o przebiegu akcji dla małych pacjentów Centrum Onkologii w Gliwicach.
Wcześniej zbierali okulary, zarówno korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne. Były używane, ale jeśli specjaliści ocenili, że się nadają, trafiły w odpowiednie ręce. – Już są one wysłane. Zbieraliśmy je dla polskiej misji w Afryce. Te okulary, które będą się nadawały, lekarze okuliści przekażą potrzebującym dzieciom i dorosłym – mówi Mateusz Zboiński.
AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB