Piątek, 6 grudnia 2019. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

UROCZYSTE WPROWADZENIE ZASTĘPCY

2019-10-14 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-14 12:08:27)
W uroczystej zbiórce z okazji objęcia stanowiska I Zastępcy obecny był poczet sztandarowy komendy

W uroczystej zbiórce z okazji objęcia stanowiska I Zastępcy obecny był poczet sztandarowy komendy

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ W Komendzie Powiatowej Policji w Żurominie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji objęcia stanowiska I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji przez podinsp. Roberta Stawiskiego. Wzięli w niej udział m.in. starosta i burmistrz.

Dowódcą uroczystości był asp. Mariusz Kłosowski, który rozpoczął zbiórkę od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Żurominie insp. Witoldowi Lemańskiemu. Zaraz potem odczytano rozkaz personalny z 19 września, podpisany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji z/s w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniewa Mikołajczyka.
Zabierając głos insp. Witold Lemański gratulował zastępcy otrzymania rozkazu. – Pańskie doświadczenie i zaangażowanie w poprzednich jednostce na stanowisku naczelnika Wydziału Kryminalnego w Ciechanowie, jak i trzymiesięczny pobyt w Żurominie w pełni upoważnia do stwierdzenia, że będzie pan doskonale współtworzył jednostkę, kierował nią. Cieszymy się bardzo, że doświadczenie nabyte w większej jednostce już u nas procentuje – podkreślił Lemański. Życzył zastępcy spokoju i pomyślności. Podkreślił, że powiat żuromiński jest jednym z najbezpieczniejszych na Mazowszu. – Jestem przekonany, że wspólnie dołożymy wysiłków, by to utrzymać – zaznaczył komendant.
Zabierając głos podinsp. Robert Stawiski podkreślił, że awans na zastępcę komendanta jest dla niego wyróżnieniem i wyzwaniem. Dziękował Lemańskiemu za zaufanie, jakim go obdarzył. – Będę dążył, by tego zaufania nie zawieść, zarówno pana, jak i wszystkich policjantów naszej jednostki i lokalnego społeczeństwa – powiedział zastępca.
Podkreślił, że praca z ludźmi i dla ludzi jest dla niego zaszczytem i honorem. – Od 25 lat służę w policji, jest to również moja pasja. Będę chciał tą pasją zarażać wszystkich policjantów żuromińskiej komendy – zaznaczył. Jak stwierdził, chce dążyć wspólne ze wszystkimi funkcjonariuszami do tego, by opinia o policji była pozytywna, a przede wszystkim, by działania policji były skuteczne i dobrze oceniane.
Podinsp. Robert Stawiski ze służbami mundurowymi związany jest ponad 24 lata. Służbę w policji rozpoczynał w 1995 roku. Ostatnio pełnił funkcję naczelnika Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie. Decyzją Kierownictwa Garnizonu Mazowieckiego od 21 czerwca podinsp. Robertowi Stawiskiemu powierzono obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie. Od 1 października jest pełnoprawnym zastępcą.
Gratulacje Stawiskiemu składali obecni na zbiórce starosta Jerzy Rzymowski i wiceburmistrz Michał Bodenszac. Pierwszy życzył dobrych efektów pracy, a ta jest oczywiście związana ze współpracą, zarówno z komendantem, jak i wszystkimi policjantami. Drugi dołączając się do gratulacji stwierdził, że rola zastępcy wcale nie jest łatwiejsza, niż rola samego komendanta.
Podczas spotkania wręczono też kilka medali 100-lecia powstania policji, z uwagi na fakt, że niektórzy z wyróżnionych nie byli obecni podczas lipcowych obchodów święta policji. Uroczystość odbyła się we wtorek, 1 października.
AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB