Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

BYŁA PRACOWNICA Z GRZYWNĄ

2019-10-18 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-18 12:10:48)
Halina R. znieważyła ówczesnego wójta Ryszarda Gałkę.

Halina R. znieważyła ówczesnego wójta Ryszarda Gałkę.

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Halina R., była pracownica Urzędu Gminy w Lutocinie została uznana za winną znieważenia wójta gminy i naruszenia nietykalności cielesnej jednej z pracownic.

Emerytowana już dziś pracownica była oskarżona o to, że w dniu 29 listopada 2017r. w budynku Urzędu Gminy w Lutocinie znieważyła funkcjonariusza publicznego – ówczesnego wójta Ryszarda Gałkę podczas wypełniania przez niego obowiązków służbowych. Zrobiła to w ten sposób, że „używała wobec niego słów wulgarnych i obraźliwych w obecności innych pracowników urzędu” (tj. czyn z art. 226 par. 1a kodeksu karnego), a także o to, że dwa lata wcześniej, 10 czerwca 2015r., również w budynku urzędu naruszyła nietykalność cielesną innego funkcjonariusza publicznego, tj. pracownicy wydziału księgowego. Tę z kolei Halina R. podczas pełnienia obowiązków służbowych chwyciła za szyję i trzymając ją w ten sposób przepchnęła do sąsiedniego pomieszczenia (tj. czyn z art. 222 par. 1 kodeksu karnego).
Po przesłuchaniu świadków sporządzono akt oskarżenia i sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Mławie, gdzie odbyły się dwa posiedzenia – 25 lipca i 1 października, kiedy to zapadł wyrok. Za pierwsze przewinienie sąd uznał winę oskarżonej Haliny R. i skazał ją na karę 80 stawek dziennych grzywny, ustalając wysokość jednej stawki na poziomie 30 zł, zaś za drugie przewinienie wyznaczył jej karę 100 stawek dziennych grzywny po 30 zł stawka. Ostatecznie jednak orzeczone wobec niej kary połączył, wymierzając jej grzywnę w wysokości 100 stawek dziennych po 30 zł stawka. Dodatkowo zasądził od oskarżonej na rzecz Skarbu Państwa 300 zł tytułem opłaty oraz 70 zł tytułem pozostałych kosztów sądowych.
- Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Dotąd jednak nie wpłynęły wnioski o sporządzenie jego uzasadnienia – poinformowała nas Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Płocku sędzia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.
AOKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB