Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

UCZNIOWIE CHĘTNIE ZWIEDZAJĄ WYSTAWĘ ŻUROMIŃSKIEJ GRUPY HISTORYCZNEJ

2019-10-20 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-20 19:13:10)

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie zwiedzili wystawę ,,Spójrz na wojnę”, która dostępna jest w Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Wystawa jest wspólnym projektem Żuromińskiej Grupy Historycznej oraz Powiatowo - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie. Wystawa składa się z wielu ciekawych eksponatów, które członkowie ŻGH zbierali przez lata. W bibliotece można zobaczyć mundury żołnierzy, broń palną i bagnety. Nie są to jedyne unikaty ocalone od zapomnienia. Znajdują się tam również wycinki prasowe z okresu wojny, dokumenty, czy banknoty.
Z kolei 7 października do placówki przyjechali uczniowie z klas I, II, III Szkoły Podstawowej w Zielonej wraz z opiekunami. Celem wizyty była obchodzona 5 października „Noc bibliotek”. – Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej przybliżającej tematykę i scenerię filmu „Bill i Ptyś”. Następnie zaprosiliśmy dzieci do wspólnego oglądania familijnego filmu opowiadającego o przygodach Ptysia i jego wiernego przyjaciela psa – Bila – relacjonują nam bibliotekarki.
Kolejnym punktem spotkania był konkurs rysunkowy na portret swojego przyjaciela – zwierzątka. Zwycięzcy konkursu otrzymali skromne upominki. Potem były jeszcze gry planszowe i zabawy na dywanie interaktywnym. Na zakończenie spotkania dzieci również zwiedziły wystawę „Spójrz na wojnę”.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB