Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

KOLEJNE EDUKACYJNE ZAJĘCIA DLA DZIECI W BIBLIOTECE

2019-10-21 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-21 12:09:54)
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele o życiu

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele o życiu

Podziel się:

INFORMACJE\\\,,Rany Julek – Julian Tuwim” – taki tytuł miały zajęcia edukacyjne, jakie 10 października zorganizowano dla uczniów w żuromińskiej bibliotece.

- Zajęcia miały na celu wzbogacenie wiedzy uczestników spotkania na temat życia i twórczości autora – wielu wspaniałych, błyskotliwych i wesołych wierszy dla dzieci Juliana Tuwima – informują nas bibliotekarki. W ich trakcie uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą dzieciństwa i twórczości poety. Poznali różne pasje, zainteresowania i hobby nastoletniego Julka. Atrakcją zajęć był quiz „Milionerzy” i rozwiazywanie diagramu z hasłem związanym z Tuwimem.
To było ciekawe spotkanie. Biblioteka zapowiada już, że na tym nie koniec. Placówka zaplanowała cały szereg interesujących warsztatów i spotkań.
Dzień wcześniej uczniowie klas I SP nr 2 w Żurominie wzięli udział w zajęciach pod hasłem – „Jan Brzechwa jakiego nie znamy”. Najpierw za pomocą prezentacji multimedialnej przybliżono uczniom najważniejsze wydarzenia z czasów dzieciństwa poety. - Dzieci poznały jego marzenia, zainteresowania oraz dowiedziały się dlaczego Jan Brzechwa został pisarzem – informują nas bibliotekarki. Oczywiście podczas spotkania nie zabrakło głośnego czytania wybranych wierszy poety. Później wszyscy przenieśli się do „Akademii Pana Kleksa” na lekcję kleksografii. - Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. ,,Kaczka Dziwaczka” i rozwiązały quiz ,,Milionerzy”. Kolejnym zadaniem było ułożenie domina składającego się z bohaterów wierszy Brzechwy – kończą nam relację ze spotkania.
AO
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB